Rosamunda Pike z kokiem i undercut
Stylizacja | Undercut

Inspirujące uczesanie Rosamundy Pike

Absolwentka prestiżowego Wedham College, Rosamunda Pike, z sukcesem rozwija karierę aktorską. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zagrała w wielu produkcjach kinowych i ma na swoim koncie nawet nominację do Oskara w kategorii „Główna Rola Kobieca”. Na uroczystości wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zachwyciła nas wspaniałą czerwoną kreacją i nietuzinkową fryzurą.

Jeszcze jako studentka, młoda Rosamunda zwróciła uwagę swoją rolą w ekranizacji „Romeo i Julii". Wkrótce potem wystąpiła w rozmaitych produkcjach  telewizyjnych ( m. in. w serialu "Żony i córki", 1999). Po zdobyciu dyplomu z literatury angielskiej, Rosamunda Pike otrzymała wyjątkową propozycję. Była to rola Mirandy Frost i gra u boku Pierce’a Brosnana czy Halle Berry w produkcji o Jamesie Bondzie. Oczywiście ta propozycja wygrała z alternatywą pracy w… księgarni. Dzisiaj Rosamunda z sukcesem kreuje kolejne postacie w dużych i mniejszych produkcjach filmowych, zarówno w Londynie  jak i Hollywood. Swoją pozycję aktorską buduje jednak występując przede wszystkich w filmach kina niezależnego.

Gra Rosamundy Pike jest w świecie filmowym powszechnie podziwiana. Swój talent ujawniała zarówno na ekranie, jak i na scenie, wcielając się w postacie chłodnych piękności i artystycznych dusz. Wystąpiła u boku takich gwiazd jak Antony Hopkins, Ryan Gosling, Dustin Hoffmann czy Ben Affleck. A za rolę Amy, w filmie Davida Finchera „Gone Girl”, była ostatnio nominowana do Oskara, Złotych Globów i nagród Screen Actors Guild.

Fryzury Rosamundy Pike

Hair Styling Instructions for the Undercut Chignon
© Getty Images

Rosamunda Pike często nosi różne wersje boba z precyzyjnie wykonanym przedziałkiem: gładkie, swobodne i z delikatnymi falami.

Rosamnunda Pike, równie często jak grane postaci, zmienia także fryzury. Włosy czesze raz gładko, czasem układając na nich fale, by potem nosić je po prostu swobodnie. Na uroczystości rozdania Oskarów zaskoczyła nowym pomysłem: połączyła kok i undercut!

Niezbędne produkty i akcesoria

Cienka gumka, wsuwki, wosk.

Wskazówki stylizacyjne

Hair Styling Instructions for the Undercut Chignon
© Getty Images

Stylizacja koka w stylu Rosamundy Pike jest proste

1. Jeżeli nie nosisz boba i nie masz undercut, warto najpierw umówić się na wizytę u fryzjera. Poproś o wykonanie podcięcia z tyłu głowy do wysokości ucha, a pozostałych włosów do wysokości brody.

2. Potem włosy zaczesz do tyłu.

3. Zwiąż pasma w kucyk. Potem skręć jego ogon w kok i upnij wsuwkami.

Jeżeli Twoje włosy są za krótkie na kok – wystarczy krótki kucyk.

Kucyk też nie wychodzi? Zbierz włosy z tyłu, podwiń końce i zwiąż je gumką.

4. Na koniec rozetrzyj w palcach niewielką ilość wosku i nałóż na włosy, nadając im codzienny look.

5. Nałóż też wosk na włosy ścięte w undercut, co nada im połysku i gładkiego wyglądu.


Wskazówka:
jasne pasma zwracają większą uwagę na kok, a całość  podkreśla, kontrastujący z nimi, ciemny undercut.