Woman with Dutch braid
Stylizacja | Warkocz

Nowy, pleciony trend: warkocz holenderski

Wszystkie znamy francuski warkocz. Teraz największe wrażenie robi jednak styl pochodzący z innego kraju. Poznajcie holenderski warkocz! Co jest w nim najlepszego? Dzięki naszej, nieskomplikowanej instrukcji zaplecenie tego warkocza to kaszka z mlekiem.

600x800_woman_side-dutch-braid

Warkocze nigdy nie wychodzą z mody. Wręcz przeciwnie! Ta stylizacja jest zawsze z nami, jedynie z biegiem czasu zmienia odrobinę swój kształt. Czasami warkocze obnoszą się francuską elegancją, czasem chińską ekstrawagancją. Ostatnio na głowach trendsetterek pojawił się warkocz holenderski. Co sprawia, że ten nowy styl plecenia jest tak aktualny i popularny? Holenderski warkocz leży na włosach, dzięki czemu łatwo uzyskać trójwymiarowy wygląd splotu. Innymi słowy, to odwrotność warkocza francuskiego. Brzmi interesująco, nieprawdaż? Dzięki naszym instrukcjom możesz sama wypróbować ten świeży trend.

Instrukcja: jak zrobić warkocz holenderski

Aby osiągnąć ten efekt będziesz potrzebować włosów o długości co najmniej do ramion, co ważne nie mogą być one świeżo umyte, a także odrobiny ćwiczeń. Trening czyni mistrza! Gotowa? To zaczynamy:

  1. Nałóż piankę na włosy, aby uzyskać lepszą przyczepność i zaczesz włosy do tyłu.
  2. Podziel grzywkę na trzy różne części. Pozostaw resztę włosów luźno opadającą. Jeśli chcesz zapleść dwa równoległe holenderskie warkocze (tak jak na powyższym zdjęciu), musisz stworzyć przedziałek i z dwóch powstałych sekcji wydzielić po trzy części.
  3. Teraz zacznając od linii włosów, umieść lewą część pod środkową, a następnie prawą pod środkową.
  4. Podczas plecenia za każdym razem dodaj kilka pasm z wewnętrznej części do zewnętrznej. Powtarzaj ten proces, aż nie zostaną Ci już żadne włosy, które mogłabyś wplatać i dotarłaś już do szyi.
  5. Kontynuuj oplatanie włosów od połowy długości po ich końce. Robiąc to, upewnij się, że pleciesz „od spodu” – czyli dalej umieszczasz zewnętrzne kosmyki naprzemiennie z wewnętrznymi pod środkową częścią. Pozwoli to uzyskać wymarzony wygląd 3D.
  6. Zabezpiecz Twój holenderski warkocz na końcach za pomocą spinki do włosów i gotowe!
Odkryj: Warkocz