Kobieta z długimi cieniowanymi blond włosami
Stylizacja | Włosy cieniowane

Pięć powodów, które przekonają Cię do cieniowanych włosów

Cieniowanie włosów może okazać się sposobem na nowoczesną, modną fryzurę. Dzięki niemu włosy wprawione zostają w ruch, a fryzura nabiera energii. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto przetestować cieniowanie.

Seventies-Trend-Stilechte-Hairstyles_softewellen_840x1080
© Getty Images

Niezależnie od tego, czy masz cienkie, gęste, kręcone, proste, krótkie czy długie włosy, Twoja fryzura może wyglądać bardziej kształtnie i elegancko. Wszystko za sprawą cieniowania włosów. Stopniowanie pozwala w wyjątkowy sposób wyrażać własny styl bycia, ułatwia stylizację i sprawia, że fryzura jest prosta w utrzymaniu.

Oto pięć najbardziej przekonujących powodów, dla których warto przetestować cieniowanie włosów.

1. Cieniowanie jest podstawą struktury fryzur i pozwala włosom na swobodny ruch.

Cieniowanie jest polecane zarówno przy włosach gęstych jak i cienkich. W wypadku gęstych włosów, cieniowanie redukuje objętość, natomiast włosy cienkie nabierają struktury.

Cienkie włosy często wydają się pozbawione życia i przylegają do skóry głowy. Cieniowanie nada im więcej żywotności.

2. Kobiety w cieniowanych włosach wyglądają młodziej.

Cieniowane włosy modne są od dłuższego czasu. Są świetną podstawą do tworzenia nowoczesnych, odmładzających fryzur, które delikatnie i nonszalancko okalają twarz. Fryzury cieniowanie dają efekt młodego i atrakcyjnego wyglądu.

3. Cieniowanie włosów pozwala kontrolować objętość.

Cieniowanie jest świetnym rozwiązaniem dla włosów łamliwych i delikatnych, zwiększając optycznie ich objętość. Dla uzyskania optymalnej objętości fryzury wystarczy u nasady włosów nałożyć lakier dodający objętości i wysuszyć je, układając na średniej wielkości okrągłej szczotce.

4. Cieniowanie sprawdza się niezależnie od długości włosów.

Cieniowanie nadaje długim włosom strukturę i nowoczesny wygląd, a krótkim witalność. Fryzury cieniowane można odmieniać, dodając takie elementy jak grzywka czy pasemka.

5. Włosy cieniowane są łatwe w układaniu.

Cienkie cieniowane włosy nie wymagają żadnego wysiłku przy stylizacji. Wystarczy nałożyć na dłonie wosk do włosów, a następnie palcami definiować fryzurę i podkreślać pojedyncze pasma. Krótkie włosy będą wyglądać elegancko, gdy nałożysz na nie żel i zaczeszesz do tyłu.

Fryzury cieniowane długie można układać w pełne objętości loki, swobodnie układać przed ramieniem lub stylizować lekkie fale.

Cieniowanie włosów jest praktycznym sposobem na różnorodność struktur i żywotność fryzury.