Stylizacja | Włosy cieniowane

Trendy fryzjerskie 2014: Ostro cięty bob

Zarówno kolor włosów jak i stylizacja blogerki sprawiają wrażenie delikatnych. Oto nasze odkrycie: modne ostre cięcie – wyjątkowo ciekawa wersja klasycznego cieniowanego cięcia w połączeniu z naturalnymi odcieniami.

Ten trend mogliśmy zobaczyć na pokazach mody, na głowach gwiazd i w blogosferze. Nasz ulubiony look to fryzura blogerki Elin King (zdjęcie powyżej), która nosi średniej długości włosy blond. Również Karlie Kloss pożegnała się z dziewczęcą romantycznie układającą się w fale fryzurą na rzecz charakterystycznego, mocnego cięcia. Ta fryzura jest nie tylko łatwa w utrzymaniu, ale tworzy także wiele możliwości stylizacyjnych. Takie wyraziste cięcie sprawdza się zarówno na średniej długości włosach jak i na krótkich.

Ostro cięty bob – co to takiego?

Pasma włosów przycina się brzytwą, degażówkami lub nożyczkami, tworząc bob, okalający twarz, wyraźnie zaznaczając granice cięcia. Cięcie jest podobne do tradycyjnego cieniowania, lekkie i zwiewne, tworzymy jednak wyraźną linię cięcia. Zachowanie różnicy długości pozwala utrzymać lekki charakter fryzury.

Ostro cięte linie boba świetnie sprawdzają się przy delikatnych włosach i przy każdej ich fakturze. Możemy go zatem wykonać zarówno na włosach kręconych jak i prostych. Kolejną zaletą tego cięcia jest to, że pasuje do każdego kształtu twarzy. Fryzjer może ją dowolnie ukształtować, dopasowując do rysów klientki.

Krótko mówiąc: ostre cięcie nadaje włosom ruch. Nowe cięcie jest z jednej strony charakterystyczne, ale jednocześnie delikatne i kobiece. Nowe wersje boba pojawiają się na różnej długości włosach i wyglądają znacznie bardziej delikatnie niż poprzednie wersje tego typu ostrych fryzur. Oczywiście, i ta fryzura może mieć swoją wersję w postaci równo przyciętych włosów, które tworzą jedną równą linię. Jeżeli fryzura ma mieć lżejszy charakter, końce włosów należy lekko wystrzępić. Dzięki temu włosy układają się wokół twarzy i nie są na końcach tak ciężkie.

 

Kolor ostro ciętego boba 2014

Naturalne odcienie od piaskowego blondu po miodowy brąz idealnie podkreślą lekkość tego cięcia. Podobnie jasny brąz podkreśla strukturę fryzury i nadaje mu elegancki charakter.

Jak stylizować ostro cięty bob

To cięcie ma wiele oblicz. Ostro cięty bob jest łatwy w utrzymaniu i tworzy wiele możliwości stylizacyjnych. Dla uzyskania naturalnego wyglądu tej fryzury, podobnego do plażowego looku, pozwól włosom po myciu swobodnie wyschnąć. Jeżeli chcesz nadać fryzurze większą objętość, podsusz wierzchnią warstwę włosów lub układaj je na okrągłej szczotce. Z pomocą wosku możesz podkreślić pojedyncze pasma lub ułożyć włosy z przodu. Ta fryzura będzie się także dobrze prezentować, jeżeli ułożysz na włosach plażowe fale. Jeżeli marzysz o eleganckiej, wieczorowej fryzurze, możesz wygładzić wierzchnią warstwę włosów, używając do tego żelu. Niższe partie włosów wystarczy wyprostować prostownicą.

Wskazówka: Dodatkową objętość fryzurze nadasz używając pudru dodającego objętości lub suchego szamponu. Ten ostatni będzie także pomocny przy nadawaniu kształtu.

Linki

Blog Elin Kling >> Elin Kling The Wall