kobieta-z-pięknymi-lśniącymi-włosami
Stylizacja | Wskazówki i triki

Pozwól włosom lśnić naturalnym pięknem!

Przygotuj włosy na pierwsze wiosenne promienie słońca! Po długim okresie zimy, częstej, nadmiernej stylizacji i przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach, przychodzi czas na regenerację naszych włosów. Chyba nie chcesz powitać wiosny w oklapłej i pozbawionej życia, fryzurze? Aby włosy odbijały świetliste refleksy słońca, ich powierzchnia musi być gładka. Na szczęście przywrócenie zdrowego wyglądu fryzurze nie jest już trudnym zadaniem. Poniżej pokazujemy szybkie sposoby przywracania włosom wigoru.

Włosy są miękkie i pięknie lśnią jeżeli są zadbane. Dlatego wybieraj zawsze produkty dostosowane do Twojego rodzaju włosów i koloru. Do włosów blond możesz kupić specjalne produkty pielęgnacyjne, które zawierają dodatkowe złociste pigmenty. Te kosmetyki zawierają także składniki, które wypełniają ubytki w zewnętrznej osłonce włosa. Pomaga to w jej wygładzeniu i uzyskaniu zdrowego połysku.

Podobne działanie mają produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Zawierają składniki chroniące kolor, które pozwalają dłużej zatrzymać we włosach pigmenty koloru czy filtry UV, które chronią kolor przed zbyt szybkim blaknięciem.

Dodatek płynnego jedwabiu w kosmetykach pozwala nadać włosom połysk i miękkość.

Olejki i odżywcze serum do włosów, to kosmetyki które wzmagają także zdolność włosów do odbijania promieni słonecznych. Włosom suchym pomogą produkty zawierające głęboko regenerujące masło shea, czy proteiny kaszmiru. Po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych o intensywnym działaniu, dobrze jest owinąć włosy folią, gdyż działanie składników odżywczych zwiększa się pod wpływem ciepła.

Jeżeli możesz, stosuj intensywnie działającą odżywkę raz w tygodniu, a przyjmniej raz w miesiącu. Zapewni to włosom odpowiednie nawilżenie.

Ogólną zasadą pielęgnacyjną jest stosowanie kosmetyków z jednej linii. Wówczas ich działanie uzupełnia się , co daje najlepsze efekty.

Dodatkowe porady dla uzyskania połysku

Jest coś jeszcze, co możesz zrobić dla zwiększenia połysku swoich włosów. A bardziej precyzyjnie: to czego nie będziesz robić może pomóc najlepiej!. Myj włosy letnią ,nie gorącą wodą, a spłukuj je strumieniem chłodnej. Z pewnością szybko polubisz orzeźwiający chłód wody. Włosy wycieraj ręcznikiem w sposób delikatny, dociskając go, a nie trąc. Możliwie często pozwalaj włosom naturalnie wyschnąć. Susząc włosy z pomocą takich urządzeń jak prostownica, pamiętaj o zastosowaniu produktu termoochronnego.