Stylizacja | Wskazówki i triki

Profesjonalne triki stylizacyjne

W kilku video-poradnikach ekspert Schwarzkopf Armin Morbach zdradza swoje sposoby na stylizację włosów. Mówi o ich odpowiednim przygotowaniu i wyborze odpowiednich narzędzi. Zdradza także tajniki profesjonalnej realizacji.

 

Armin Morbach pokazuje, jak tworzyć fryzury klasyczne lub modne fryzury, jak prostować lub podkręcać włosy. Na filmach uczy upinania pasm, układania fal, a nawet tego, jak stosować żel, by stworzyć pozorny undercut. Dzieli się więc szerokim arsenałem fryzjerskich trików, ułatwiających stylizację pięknych fryzur. Chcesz dowiedzieć się, jakie narzędzia i metody będą przydatne w stylizacji fryzur Twoich marzeń?

 

Poniżej zebraliśmy kilka cennych wskazówek Armina Morbacha, które ułatwiają stylizację.

Profesjonalne wskazówki na temat mycia i suszenia włosów

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Przed użyciem suszarki zawsze nakładaj na włosy produkt termoochronny

Objętość zaczyna się od szamponu

Przygotowanie pełnej objętości fryzury zaczyna się już od użycia szamponu. Wskazówka Armina: Układając fryzurę o dużej objętości, stosuj odżywkę, która nie obciąży włosów.

Pytanie: Czy włosy układać palcami czy szczotką?

Armin: Jednym i drugim!

Ekspert rekomenduje: Po umyciu włosów, wysusz je. Warto je także rozplątać palcami, zanim zacznie się je szczotkować. Najlepsze są szczotki z naturalnym włosiem. W ten sposób nadamy włosom piękny połysk.

Produkt termoochronny: spray czy pianka?

Produkt termoochronny należy nakładać na włosy przed każdym użyciem takich narzędzi jak suszarka, prostownica czy lokówka. Spray zapewnia fryzurze delikatne utrwalenie. Z kolei pianka zwiększy sprężystość, zwłaszcza gdy nałożona zostanie u nasady włosów - wyjaśnia Armin Morbach.

Prostowanie włosów

 

Przed prostowaniem włosy zawsze należy wyszczotkować!

 

Przed prostowaniem włosów należy je dokładnie wyszczotkować (najlepiej szczotką z naturalnym włosiem) i usunąć wszelkie pozostałości lakieru czy pianki. Szczotkowanie włosów odpręża i ułatwia prostowanie - mówi nasz ekspert.

Jak utrzymać proste włosy

Z upływem czasu włosy powracają do naturalnego kształtu, ale profesjonaliści mają na to swoje sposoby. Armin: Jeżeli prostowane pasma będą zbyt szerokie lub za wąskie, włosy powrócą do swojego naturalnego kształtu. Najlepsze rezultaty uzyskamy prostując pasma o szerokości ok. 4 cm.

Przegrzane włosy można schłodzić grzebieniem

Nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności, zdarza się, że włosy przegrzeją się w trakcie prostowania. Jest na to sposób: Użyj grzebienia. Najpierw ułóż na nim kolejne pasma, a następnie kilkakrotnie je przeczesz.

Film: Jak prostować naturalnie kręcone włosy

Profesjonalne skręcanie włosów

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Korzystając z lokówki, wykreujesz sprężyste loki na końcach włosów.

Średnica lokówki

Wybór średnicy lokówki zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Armin Morbach używa zarówno małych jak i dużych lokówek: Łatwo osiągnąć sprężystość na końcówkach włosów używając tych mniejszych, natomiast te większe pomagają stworzyć szerokie, swobodnie opadające fale. 

Pianka podkreślająca skręt loków kluczem do lepszego efektu!

Sporą ilość pianki rozprowadź na włosach (kierując się od tyłu głowy ku przodowi). Armin podkreśla: Im lepiej rozprowadzisz piankę na włosach, tym piękniejsze będą loki.

Jak stylizować klasyczne loki

Włosy nawiń na wałki, układając pasma zawsze w tym samym kierunku. W ten sposób stworzysz klasyczną fryzurę.

Jak stylizować loki

Pasma nawijaj na wałki zmieniając kierunek (na przemian od tyłu do przodu i od przodu ku tyłowi). Ja osobiście nawijałbym pasma z przodu głowy i po bokach, kierując się ku tyłowi. Dzięki temu loki nie będą nachodzić na twarz - dodaje Morbach. Pasma na szczycie głowy powinny być też nieco węższe niż te na końcach - dodaje.

Czy suszenie włosów niszczy loki? Nie!

Używanie suszarki z dyfuzorem pozwala utrzymać kształt loków.

Papierowe ręczniki mogą pełnić rolę wałków

Jeżeli nie masz pod ręką profesjonalnych narzędzi, możesz wykorzystać np. papier. Armin Morbach wyjaśnia, jak to zrobić: Po prostu zwiń chusteczkę i nawiń na nią pasmo włosów. Następnie końce chustki skręć i zwiąż ze sobą.

Film: Jak zamienić proste włosy w piękne loki

Profesjonalne wskazówki stylizacyjne

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Szczotka do brwi może posłużyć do stylizacji gładko zaczesanej fryzury.

Puder dodający objętości przyda się przy stylizacji upięć

Armin bardzo ceni sobie puder dodający objętości. Ułatwia stylizację włosów; tworzy matowy, pełen objętości look.

Przed nałożeniem żelu dokładnie wyprostuj włosy

Nasz ekspert rekomenduje wyprostowanie włosów za pomocą prostownicy lub suszarki przed aplikacją żelu.

Grzebień do koloryzacji lub szczoteczka do brwi ułatwią wygładzanie włosów

Film: Jak wykreować gładki styl