undercut
Stylizacja | Wygolony bok

Wygolony bok – idealna stylizacja dla swawolnych rebeliantek

Trend rozpoczęty przez Davida Bowie w latach osiemdziesiątych ma się wciąż doskonale. Krawędzie włosów są tu cięte bardzo krótko, a włosy na czubku głowy pozostają długie. Dzięki tej prostej stylizacji bardzo uwydatnisz rysy twarzy. To świetny pomysł na fryzurę dla kobiet nowoczesnych, silnych i pewnych siebie. W ostatnich latach wygolone boki prezentowały m.in. Rihanna i Miley Cyrus. Możesz łatwo opisać tę stylizację swojemu fryzjerowi: „wygol wszystko po bokach i nie ruszaj nic na czubku”. Jeżeli lubisz odważne fryzury, to wygolony bok jest właśnie dla Ciebie!

Zaledwie kilka lat temu podcięcia i golone boki związane były jedynie z subkulturami punków, metali i fanów gotyku. Na szczęście fryzura ta wyszła z podziemia i w 2017 roku trafiła na salony. Dzisiaj podcięcia włosów są elementem fryzjerskiego mainstreamu. W Polsce noszą je m.in. Patrycja Kazadi i Edyta Górniak. Dawna stylizacja buntowników to teraz modna fryzura w warszawskich klubach.

 

Przy podcięciu, szerokie pasmo włosów o szerokości kilkunastu centymetrów jest golone ponad uszami i wokół głowy, prawie jak podczas pierwszej wizyty w koszarach. Od militarnej stylizacji chronią nas tylko włosy na czubku głowy, których nie ruszamy. Przy goleniu boków pozostanie jedynie kosmyk bocznych włosów powyżej ucha. Modelka Alcie Dellal była jedną z pionierek tego stylu. Również niemiecka aktorka i zwyciężczyni konkursu „Let’s Dance” Sophia Thomalla była jedną z wczesnych propagatorek tego łagodnie buntowniczego stylu. Taki styl oddaje drapieżności fryzurze z długimi włosami i dobrze zadziała w życiu towarzyskim.

 

Wygolone plamy włosów dodadzą wyraźnego akcentu stylizacji, zwłaszcza, gdy włosy są długie. Fryzury z wygolonym bokiem dodają także uwagi bardziej konwencjonalnym stylizacjom. Dlatego wygolone boki tak samo dobrze sprawdzą się w klubie, jak i w biurze. To dość niespodziewane, ale takie nietypowe elementy stylu podkreślają kobiecy seksapil.

 

Uwaga: mimo że podcięcia i wygolone boki wyglądają na bardzo proste w przygotowaniu, powinnaś pozwolić na ich wykonanie tylko i wyłącznie zaufanemu fryzjerowi. Najlepiej jeśli Twój stylista będzie dobrze zorientowany w najnowszych technikach fryzjerskich. Następnie możesz podcinać fryzurę samodzielnie w domu przy użyciu maszynki lub trimmera. Poproś o pomoc przyjaciółkę. Pomoc zaufanej i sprawnej pary rąk to doskonała i przyjemna alternatywa dla wizyty u fryzjera.

Nawiasem mówiąc, podcięcia i fryzury z wygolonym bokiem wyglądają szczególnie uroczo u kobiet z miękkimi, podłużnymi rysami twarzy. Nieco gorzej wyglądają u kobiet z twardo zarysowanymi rysami twarzy. Jeśli Twoje włosy są cienkie lub bardzo cienkie, wygolenie boków lub podcięcie sporej części może nie być dobrym pomysłem. Bywają dni, że nie będziesz chciała oglądać wygolonych części głowy. Wówczas wystarczy przeczesać włosy i zakryć nimi nagą sekcję. Wtedy przydaje się także tradycyjny kapelusz. Mogliście zauważyć, że ostatnio Sophia Thomalla nosiła kapelusz. Na szczęście kobieta nie potrzebuje zdejmować kapelusza na powitanie!

Gwiazdy lubiące odwagę i wygolone boki

Film: Jak wystylizować fałszywego boba?