Stylizacja | Zaplecione włosy

Fryzura miesiąca: kłos w koronie

Jesteśmy pod wrażeniem talentu i stylu aktorki Jeniffer Morrison od chwili, gdy wystąpiła w serialu „House” jako Dr Allison Cameron. Podoba nam się jej kreatywna fryzura – warkocz kłos ułożony w obwarzanek. Choć ta stylizacja wygląda na skomplikowaną,  chętnie pomożemy Wam ją ułożyć.

Sztuki efektownego prezentowania się przed kamerą i obiektywem, Jennifer Morrisom nauczyła się już w dzieciństwie. Jako dziecko wystąpiła na okładce magazynu Sports Illustrated for Kids obok legendarnego Michaela Jordana. Jej kariera potoczyła się dalej, by na dobre rozbłysnąć dzięki serii o doktorze House. Obecnie występuje jako Emma Swan w serii „Once Upon a Time”. Z pozytywnym odzewem spotkała się także jej rola Zoey Pierson w szóstej części „ How I Met Your Mother”. Poza pracą modelki i aktorki, Jennifer Morrisom jest także absolwentką anglistyki i teatrologii. Aktualnie koncentruje się oczywiście na swojej karierze aktorskiej, a jej uroda, talent i doświadczenie dobrze wróżą jej na przyszłość.

 

Jennifer Morrison – otwartość na nowości

Anleitung Haarkranz flechten Jennifer Morrison
© Getty Images

Dla roli w filmie „Some Girls" Jennifer zmieniła kolor włosów z blondu na ciepłe odcienie czerwieni. Dla aktorki, która chętnie eksperymentuje ze swoim wyglądem nie stanowiło to żadnego problemu. I choć próbowała już wielu odcieni od słonecznych po mroczną czerń, zawsze jednak powraca do blondu.

Po lewej: Morrison lubi także zaskakiwać ciekawymi stylizacjami. Tutaj zmieniła kolor włosów na ciepły głęboki odcień czerwieni.

Potrzebne narzędzia

Oczywiście dla stworzenia korony konieczne są długie włosy. Niezbędny okaże się także produkt termoochronny, prostownica, pianka stylizująca, gumka, spinki, lakier do włosów i wsuwki.

Wskazówki stylizacyjne

Uczesanie wygląda na bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości. Gdy już nauczysz się zaplatać warkocz kłos, wszystko okaże się bardzo łatwe.

Anleitung Haarkranz flechten jennifer Morrison
© Getty Images

Korona Jennifer Morrison

1. Stylizację najlepiej jest wykonać na całkowicie wyprostowanych włosach. Jeżeli masz kręcone włosy, nałóż na nie produkt termoochronny, a następnie wyprostuj je prostownicą.

2. Na włosy nałóż piankę w ilości odpowiadającej wielkości piłki tenisowej. Ułatwi to stylizację fryzury i nada jej trwałość.

3. Włosy zaczesz na jeden bok i przełóż przed ramię. Przedziel włosy na dwa równe pasma i każde z nich weź w dłoń.

4. Niewielką partię włosów z lewej części połącz z włosami znajdującymi się na wewnątrz po prawej stronie.

5. Palcem wskazującym wydzielaj kolejne pasma z prawej i lewej strony. Następnie weź pasmo z zewnętrznej części prawej strony i połącz je z wewnętrznym pasmem lewej strony. Zacieśnij powstający splot.

6. Kontynuuj zaplatanie aż do końca długości włosów. Koniec kłosa zwiąż gumką.

7. Warkocz możesz nieco rozluźnić wyciągając pętle na zewnątrz. W ten sposób fryzura wyglądać będzie na bardziej zmierzwioną.

8. Na koniec warkocz ułóż wokół głowy niczym koronę. Z pomocą lakieru do włosów utrwal stylizację.