Bérénice Bejo z kokiem z rudych włosów i warkoczem nad czołem
Stylizacja | Zaplecione włosy

Fryzura Bérénice Bejo

Na tegorocznej uroczystości rozdania Oskarów, to właśnie Bérénice Bejo zaprezentowała najprostszą, a jednocześnie najbardziej efektowną fryzurę - okalające głowę warkocze i nisko upięty kok tworzyły wyjątkowo intrygujący styl. Nasze wskazówki pokażą jak, krok po kroku, wykonać tę stylizację.

Kok Bérénice Bejo
© Getty Images

Bérénice Bejo prezentuje fryzurę płomienną i majestatyczną – miedziane włosy splotła w stylowy kok.

Triumf filmu “Artysta” był też triumfem Bérénice Bejo. Argentyńska aktorka zaskoczyła wszystkich prezentując nieznane dotychczas oblicze stylizacji w stylu Elie Saab. Rudy warkocz Bejo splatał się w upięty nisko, elegancki i stylowy kok. Naszym zdaniem było to najpiękniejsze upięcie podpatrzone podczas tegorocznej gali. I to właśnie tej fryzurze przyznalibyśmy chętnie tytuł najlepszej oskarowej fryzury 2012 roku. 

Kok Bérénice Bejo
© Getty Images

Okalający głowę Bérénice Bejo warkocz, przechodzi w upięty nisko kok. Fryzura daje wrażenie objętości i sprężystości.

Bérénice Bejo splotła jedynie część włosów - koniec wraz z pozostałą częścią włosów upięła nisko nad szyją. To właśnie sprawia, że fryzura jest prosta, a jednocześnie wyrafinowana i intrygująca. Dowiedz się jak samodzielnie wykonać to upięcie!

Niezbędne produkty i akcesoria do wykonania fryzury

Pianka do włosów dodająca objętości, płaska szczotka, suszarka, gumka do włosów, spinki, spray nabłyszczający.

Sposób wykonania niskiego uczesania Bérénice Bejo

  1. Na osuszone ręcznikiem włosy nanieś niewielką ilość pianki do włosów - doda to fryzurze objętości, sprężystości i spowoduje, że włosy nie będą przylegać płasko do głowy. Podsusz włosy suszarką, trzymając głowę w dole. Susząc, wyciągaj włosy na szczotce w kierunku końców.
  2. Przedziel włosy z boku. Wydziel z przodu jedno szerokie pasmo i podziel je na trzy kosmyki. Zapleć warkocz francuski, dobierając włosy z tyłu głowy - dobieraj małe partie włosów i formuj równy splot. Splot zakończ na wysokości karku.
  3. Zbierz całość włosów w kucyk z tyłu, tuż przy karku i skręć w kok.
  4. Pozwól końcom włosów swodobnie wymykać się z upięcia. Zabezpiecz je następnie spinkami.
  5. Dla wykończenia, dodaj fryzurze blasku stosując nabłyszczający spray.