frisuren-anleitung-wiesn-frisur-flechtkranz
Stylizacja | Zaplecione włosy

Korona z warkocza - fryzura prosto z Oktoberfestu

Ta tradycyjna stylizacja to niemal oficjalna fryzura Oktoberfest! Nasz ulubiony pleciony warkocz-korona wokół głowy. Taki wieniec na głowie znakomicie komponuje się z klasycznym strojem. Elegancko wygląda też z tradycyjną sukienką dirndl, słodko prezentuje się także z bawarskimi "lederhosen", czyli skórzanymi spodenkami na szelkach – znakomicie ukoronuje każdy styl podczas festiwalu Oktoberfest. Poniżej zapewniamy instrukcję krok po kroku i prezentujemy pięć unikalnych wariacji na temat tej fryzury.

Sezon na koronę z warkocza uznajemy za otwarty! W samą porę na Oktoberfest w Monachium! Weź swoje pukle w garść i stwórz stylizację, który będzie twoją wizytówką. Tutaj pleciona korona z włosów pozostanie bezkonkurencyjną królową fryzur. Tradycyjna, stylowa, praktyczna: to klasyka, która będzie pasować do każdego festiwalu folklorystycznego. Niezależnie od tego, czy kołyszemy się do muzyki siedząc pod namiotem, przechadzamy się po terenie festiwalowym, flirtujemy w ogródku piwnym czy może bawimy się podczas przejażdżki na karuzeli – korona z warkocza pozostanie na swoim miejscu.

Korona z warkocza: czego potrzebujesz?

Oczywiście ta imponująca pleciona fryzura najlepiej wygląda, gdy stworzymy ją z długich włosów. Nie martw się, przedłużane włosy również zdadzą egzamin - możesz nawet kupić już gotowe warkocze i wpiąć je we włosy! Aby uzyskać naprawdę szybki i piorunujący efekt, możesz również skorzystać ze zwykłej opaski na włosy ozdobionej warkoczem. Oto czego potrzebujesz do wykonania własnego splotu: żel do włosów, dwie cienkie gumki do włosów, spinki do włosów, lakieru oraz wsuwek.

Klasyczna korona z włosów krok po kroku:

  1. Aby uzyskać niezbędną elastyczność i podatność na stylizację, rozprowadź piankę do włosów o wielkości kulki tenisowej na włosy osuszone ręcznikiem, a następnie wysusz je suszarką.
  2. Uformuj przedziałek z boku i podziel włosy na dwa pasma tego samego rozmiaru.
  3. Zwiąż dwa pasma w końskie ogony po prawej i lewej z  tyłu szyi.
  4. Zapleć każdy z dwóch kucyków w warkocz.
  5. Połóż warkocz od prawej do lewej strony przez środek głowy, formując z niego opaskę i przymocuj całość szpilkami do włosów.
  6. Połóż drugi warkocz od lewej do prawej nad szczytem głowy wzdłuż drugiego warkocza (z przodu lub z tyłu).
  7. Wsuń końce plecionek pod zwinięte warkocze (w razie potrzeby użyj spinek do włosów) i na koniec nałóż odrobinę lakieru do włosów na gotową fryzurę. Twoja korona z włosów jest gotowa!

Malowana lala! Korona z warkocza a moda

oktoberfest-frisuren-6-280x360
© PR

Oktoberfest to piąta pora roku w Monachium i w okolicy. Ci, którzy wybierają się odwiedzić ten najbardziej znany festiwal folkloru na świecie, potrzebują nie tylko modnej fryzury, ale take odpowiedniego stroju do dopełnienia stylizacji. Niezależnie od roku, nawiąż do tradycji: średni dirndl z charakterystycznymi detalami i nostalgicznymi elementami nigdy nie wychodzi z mody. Kolory sięgają do klasyki, dlatego stawiaj na czerń, jodłową zieleń i wiśniowy oraz delikatne pastele. Możesz eksperymentować z dekoltem dirndlowej bluzki. Wysoką stójkę może zastąpić otwarte serce. Tak zwany kołnierzyk Królewny Śnieżki, czyli biały kołnierz sięgający wysoko z tyłu szyi, stanie się również nowym faworytem Oktoberfestu w tym roku. Teraz z pewności jesteś gotowa, by wybrać się na Święto Piwa! Dzięki naszym wskazówkom Twoja stylizacja będzie świetna!

 

Jeśli najdzie Cię ochota na zmiany podczas tegorocznego sezonu Oktoberfest (i nie tylko wtedy), ale zechcesz pozostać wierna tradycji, zajrzyj do naszej galerii. Czekają tam na Ciebie kolejne wersje i wskazówki, jak wykonać poszczególne fryzury w stylu koronę z włosów krok po kroku!

Wszystkie odsłony korony z warkocza