PL_SK_Professionel_Link_160x31
Koloryzacja

Kolor niedziedziczony

Kolor niedziedziczony
Jessie J. w fioletowym bobie, który świetnie do niej pasuje. Kto powiedział, że ten nietypowy wybór może nie być atrakcyjny?
© Getty Images

Dlaczego nie zmienić koloru włosów na śliwkowy, granatowy, pomidorowy czy jakikolwiek inny kolor tęczy? Jeżeli chcesz pozostać anonimowa, nie licz że niebieski czy fiolet pozwolą Ci ukryć się w tłumie. Zdradzamy kilka sekretów koloryzacji i stylizacji.

 • Trendestterki jak Katy Perry, Jessie J., czy Taylor Momsen wiedzą to od dawna: nuda jest posłańcemśmierci. Koloryzacja włosów w odcieniach fioletu, zieleni czy niebieskiego jest z pewnością świetnym antidotum na nudę. Oczywiście żadne rytuały nie wyjaśniają, dlaczego dokonywane są takie wybory. Żeby się na to odważyć, trzeba mieć sporo pewności siebie.

 • Niespotykane odcienie dostępne w sprzedaży

  Poza tradycyjnymi blondami, brązowymi i czerniami, w sprzedaży oferowane są także inne odcienie produktów do koloryzacji. Eksperymentowanie z niestandardowymi odcieniami może sprawić wiele zabawy i stworzyć całkiem nowy styl. Takie wykorzystanie kolorów daje ogromne możliwości indywidualnej ekspresji. Matka Natura nie włączyła tak intensywnych odcieni do proponowanej przez siebie palety. Noszenie fioletowych, karminowych czy zielonych włosów może więc przyciągać uwagę. Jeżeli koloryzując włosy podążasz za najnowszymi trendami, rozpocznij bieg ku niepodległości. Fioletowe, różowe i pomarańczowe włosyna pewno zostaną zauważone.

  Na szczęście znalezienie takich niecodziennych odcieni jest całkiem łatwe. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią wprowadzenie w życie marzeń o wyrazistym kolorze włosów.

 • Jak wybrać odcień?

  Zmiana koloru włosów nie jest trudna. Mimo to znalezienie odcienia, który będzie pasował do Twojej karnacji i stylu, może zając Ci nieco czasu. Jako alternatywę możesz wypróbować metodę modelki Bonnie Strange, która regularnie zmienia odcień włosów. Półtrwała koloryzacja może okazać się wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie masz całkowitej pewności co do odcienia. Koloryzacja włosów z użyciem jasnego odcienia wymaga nieco wprawy. Efektem trwałej koloryzacji mogą być jaśniejsze i bardziej intensywne odcienie.

 • Wskazówki stylizacyjne

  • Jasne odcienie włosów są łatwiejsze w koloryzacji niż ciemniejsze. Jeżeli chcesz zmienić średni blond lub ciemny odcień na jaśniejszy, musisz zacząć od rozjaśnienia włosów. W innym przypadku nie uzyskasz pożądanego rezultatu.

  • Płucz włosy po koloryzacji tak długo, aż spływająca woda będzie całkiem czysta.

  • Trwała koloryzacja zatrzymuje barwniki wewnątrz włosa, przez co efekt koloryzacji utrzymuje się długo.

  • W przypadku długich włosów najlepiej jest zastosować dwa opakowania produktu (włosy sięgające za ramiona)
 • Wskazówki stylizacyjne

  Niezwykłe odcienie włosów wyglądają najlepiej w połączeniu z prostymi stylizacjami. Kolor prezentuje się najlepiej na włosach swobodnie układających się. Stylizacja Demi Lovato jest doskonałym potwierdzeniem powyższego stwierdzenia. Lekkie plażowe fale podkreślają głębię mahoniowych pasm. Proste stylizacje i gładkie uczesania kierują całą uwagę na blask odcienia włosów. Taylor Momsen łączy ekstrawagancję koloru z silnie podkreślonymi oczami.

 • Fotogaleria: niecodzienne kolory włosów

  Niecodzienne kolory włosów: Katy Perry

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Katy Perry

  Fioletowy odcień łączy się z naturalnie ciemnymi włosami Katy Perry.  Ciemne kręcone włosy wyglądają delikatnie mimo niecodziennego odcienia włosów. Odpowiednio dobrany jagodowy kolor szminki dopełnia stylizację.

  Niecodzienne kolory włosów: Bonnie Strange

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Bonnie Strange

  Modelka Bonnie Strange często zmienia odcień włosów. Jasno pomarańczowy zajmuje wysoką pozycję wśród jej ulubionych kolorów. Fryzura nawiązująca do Marilyn Monroe i doskonale dobrana szminka stanowią niezwykle spójną kompozycję, która przyciąga wzrok. 

  Niecodzienne kolory włosów: Nicola Roberts

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Nicola Roberts

  Piosenkarka Nicola Roberts nosi pomarańczowy odcień włosów, choć nie tak jasny jak Bonnie Strange. Duża objętość i swobodna stylizacja dodatkowo podkreślają nietypowy kolor włosów. 

  Niecodzienne kolory włosów: Demi Lovato

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Demi Lovato

  Demi Lovato podkreśliła głęboką czerwień długich włosów falami i lokami. Mimo że jest to codzienna stylizacja, prezentuje się niezwykle okazale i elegancko. Świeży odcień czerwonej szminki zwraca uwagę na twarz. 

  Niecodzienne kolory włosów: Taylor Momsen

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Taylor Momsen

  Piosenkarka Tylor Momsen lubi nosić białe włosy bez zbędnych dodatków. Gładkie uczesanie podkreśla kolor. Fale nadają fryzurze nowoczesny, nonszalancki styl. 

  Niecodzienne kolory włosów: Lady Gaga

  © Getty Images  

  Niecodzienne kolory włosów: Lady Gaga

  Lady Gaga stworzyła wyjątkowy styl dzięki wielokolorowym pasmom włosów – od zieleni przez pomarańcz po fiolet. Koloryzacja pasm jest kolejnym sposobem na uzyskanie wyjątkowego efektu.