PL_SK_Professionel_Link_160x31
Koloryzacja

Nowe pomysły na łączenie odcieni

Nowe pomysły na łączenie odcieni
Dree Hemingway (po prawej) lubi naturalne odcienie włosów. Łącząc odcienie również stara się zachować naturalny charakter stylizacji. Z kolei Kylie Jenner (po lewej) stawia na kontrasty i łączy czarny kolor z turkusem.
© Getty Images

Łączenie odcieni jest nadal w modzie. Szeroki wybór naturalnych kolorów i ekstrawaganckich odcieni, pozwala na pełną mocy ekspresję. Poznajcie zasady łączenia odcieni.

 • Dwa odcienie lub ombre to popularne określenia dla stylizacji włosów, które mają więcej niż jeden odcień. Sposobów na łączenie odcieni jest mnóstwo, a miksowanie nadaje koloryzacji całkiem nowy wymiar. Niezależnie od tego czy wybierzesz odcienie naturalne, ostre, kontrastujące ze sobą czy harmonijne, efekt z pewnością zwróci uwagę innych.

 • Naturalne odcienie

  Modelka Dree Hemingway (zdjęcie po prawej) lubi naturalne odcienie, które harmonijnie łączy ze sobą (ombre). Na 2/3 długości włosy mają jaśniejsze końce w odcieniach miodowych i karmelowych. Mieszające się ze sobą odcienie wyglądają naturalnie, niczym muśnięte słońcem lub wiatrem. Ta koloryzacja wygląda bardzo dobrze na włosach układanych w lekkie fale.

 • Naturalnie odcienie

 • Two-Tone Hair
  © Getty Images

  Vanessa Hudgens uwielbia bawić się kolorami. Jej kolorem wyjściowym jest średni odcień blond z nutą czerwieni. Łączy go z pięknymi, pomarańczowymi i żółtymi akcentami. Ten wyjątkowy efekt zawdzięcza wspólnej nucie bazowej.

  Po lewej: Odcień włosów Vanessy Hudgens przechodzi stopniowo w jaśniejsze tonacje.

 • Dwa mocne odcienie

 • Dwa mocne odcienie
  Lily Allen i Rita Ora lubią kontrastujące ze sobą odcienie.
  © Getty Images

  Jak Kylie Jenner (na zdjęciu powyżej), zarówno Lily Allen oraz Rita Ora należą do grona osób, które nie wahają się zestawiać ze sobą mocnych odcieni. Ciemne włosy podkreślają jasność koloru, z kolei turkus i kolor żółty doskonale uwydatniają połysk ciemnych włosów. Rita Ora w swojej stylizacji połączyła tak odległe od siebie odcienie jak róż, turkus i pomarańcz.

 • Przeciwieństwa się przyciągają

 • Two-Tone Hair
  © Getty Images

  Raperka Angel Haze świadomie łączy ciemne i jasne odcienie włosów. Ten kontrast byłby jeszcze wyraźniejszy na prostych włosach. Loki łagodzą kontrasty kolorystyczne.

  Po lewej: Angel Haze łagodzi kontrast kolorystyczny układając na włosach fale.