PL_SK_Professionel_Link_160x31
Koloryzacja

Szachownica, czyli nowe trendy w koloryzacji

Szachownica, czyli nowe trendy w koloryzacji
Melanie Martinez kocha zwracać na siebie uwagę nieszablonowym wyglądem. Tym razem zaskoczyła świat nowym kolorem włosów. Oto jak można łączyć blond i czerń.
© Getty Images

Charakterystyczne przejście między dwoma kolorami nie musi przebiegać wertykalnie. Można je przecież łączyć w …pionie! Tak właśnie proponuje Melanie Martinez: blond po lewej, czerń po prawej.

 • Dwutonowa koloryzacja jest modna od dłuższego czasu. Jednolity kolor włosów to aktualnie relikt przeszłości – teraz jeden to za mało. Dotychczas modne było rozjaśnianie odcienia ku końcom, co dawało efekt przyjemnego, delikatnego wyglądu. Piosenkarka Melanie Martinez na nowo zdefiniowała ten trend, nadając mu świeży, całkowicie nowy wymiar i dzieląc włosy pionowo na ciemne i jasne.

 • Two-Tone Blonde/Black
  © Getty Images

  Dwa odcienie – klasyczny look nr 1

  Modelka Lily Aldrige wybrała delikatną dwutonową koloryzację, w której ciemne włosy stopniowo przechodzą ku końcom w jasne. W ten sposób uzyskuje naturalny i bardzo delikatny efekt koloryzacji. W tej propozycji delikatna, ale wciąż widoczna linia dzieląca dwa odcienie staje się praktycznie niewidoczna.

  PO lewej: Lily Adridge w delikatnej wersji koloryzacji w dwóch odcieniach.

 • Dwa odcienie – klasyczny look nr 2
  © Getty Images

  Dwa odcienie – klasyczny look nr 2

  Aktorka Drew Barrymore nosi dwa odcienie włosów, ale w bardziej ostrej wersji. Dwa odcienie wyraźnie się różnią, a przejście od ciemnych włosów przy nasadzie do jasnych na końcach jest znacznie bardziej wyraźne.

  Po lewej: Drew Barrymore w klasycznej wersji dwutonowej koloryzacji

 • Dwa odcienie – w stylu Melanie Martinez
  Melanie Martinez w nowej wersji dwutonowej koloryzacji.
  © Getty Images

  Dwa odcienie – w stylu Melanie Martinez

  Piosenkarka Melanie Martinez zrewolucjonizowała typowe podejście do dwutonowej koloryzacji. Podział między odcieniami przebiega pionowo -włosy w odcieniu blond znajdują się po lewej stronie, ciemne po prawej. Wybierając ten styl, decydujesz się jednocześnie na bycie w centrum uwagi. Ten odważny look może być też jeszcze bardziej prowokujący. Odpowiedni dobór dodatków i stylizacja mogą dowolnie podkręcić styl, dając zabawny, ironiczny efekt – dokładnie tak jak zrobiła to Melanie Martinez.

 • Dwa odcienie

  Uzyskanie efektu dwóch odcienie jest znacznie łatwiejsze do osiągnięcia gdy linia oddzielająca kolory biegnie w linii pionowej. Wystarczy przedzielić włosy po środku głowy grzebieniem, upiąć włosy po jednej stronie tak, by nie utrudniały koloryzacji, a następnie nałożyć na pasma mieszankę koloryzacyjną w wybranym odcieniu. Możesz też po jednej stronie głowy zachować naturalny kolor włosów, a zmienić kolor po drugiej. Dobrym sposobem na sprawdzenie efektu koloryzacji przed zmiana go na trwałe, będzie użycie farby zmywalnej.