PL_SK_Professionel_Link_160x31
Koloryzacja

Miodowy blond – słodki styl

Miodowy blond – słodki styl
Nowoczesna i seksowna: Projektantka Vita Gottlieb proponuje, by miodowy odcień blond, związany w lekko zmierzwiony kucyk, połączyć z jaskrawo-czerwonymi ustami
© Getty Images

Czy ten odcień jest dla Ciebie nowy? A może już go testowałaś? Miodowy blond znowu jest w modzie. Słodycz, nie tylko z nazwy, i ciepło tego odcienia sprzyjają prawie każdej karnacji. Podpowiadamy, jakie stylizacje i makijaż najlepiej pasują do miodowego odcienia blond.

Blond ma wiele oblicz. Bogata gama odcieni nie ułatwia konkretnego wyboru. Skandynawski, platynowy, a może bronde? Aby ułatwić podjęcie decyzji, przyjrzeliśmy się bliżej najbardziej uwodzącemu odcieniowi blond: miodowemu. Miodowy blond znów powraca do łask trendsetterów. 

 • Fotogaleria: Miodowy styl

  Miodowy blond: Fale

  © indigitalimages.com  

  Miodowy blond: Fale

  Mniej znaczy więcej: delikatnie falujące włosy w miodowym odcieniu blond - proste przy linii włosów i zawinięte za uszy. Niby banalnie, ale i efektownie!

  Wskazówka: Stwórz wyraźny akcent stylizacji, używając czerwonej pomadki. Resztę makijażu utrzymaj w naturalnym, dyskretnym tonie.

  Miodowy blond: Nisko upięte

  © Getty Images  

  Miodowy blond: Nisko upięte

  Długie, proste i lśniące włosy doskonale wydobywają piękno miodowych odcieni blond. Kolor uwypukla kobiecy blask, tworząc młody i nowoczesny wygląd. Wąska, długa spinka upięta z tyłu przy szyi, spina luźno kucyk, wprowadzając bardzo ciekawy akcent stylizacji.

  Wskazówka: lakier nabłyszczający nada włosom zdrowy wygląd.

  Miodowy blond: Mini kok

  © indigitalimages.com  

  Miodowy blond: Mini kok

  Marc Jacobs wziął sobie mocno do serca powiedzenie, którego autorem jest Andy Warhol: „Jeden to towarzystwo, dwóch tłum, trzech impreza”. Projektant zaproponował stylizację składającą się aż z trzech koków, upiętych na szczycie głowy. Jej wykonanie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ale przyda się odpowiednie nastawienie: niepokorność i zadziorność. Musi to być widoczne w finalnej stylizacji Bardzo oryginalna propozycja dla miodowych włosów blond. 

  Miodowy blond: Karbowany kucyk

  © indigitalimages.com  

  Miodowy blond: Karbowany kucyk

  Wielki powrót karbowanych włosów! Tak przynajmniej ogłasza Stella McCartney. Co prawda, w znacznie bardziej okiełznanej wersji, niż pamiętny oryginał z lat 80. ubiegłego wieku, a dodatkowo włosy są nisko zebrane w kucyk.

  Karbowanie świetnie sprawdza się na delikatnych włosach – podkreśla przy tym miodowy odcień blond. 

  Miodowy blond: Quiff i karbowane pasma

  © Getty Images  

  Miodowy blond: Quiff i karbowane pasma

  Projektantka Gretchen Jones również promuje karbowane stylizacje. Długie włosy układa w bujną grzywę, formując na szczycie głowy dyskretny quiff.

  Wskazówka: Im bardziej wyrazista fryzura, tym dyskretniejszy makijaż. Karbowane włosy i quiff doskonale pasują do naturalnego makijażu i matowych czerwonych ust. 

 • Miodowy odcień blond?

 •  

  Komu pasuje? Ciepły odcień miodowego blond pasuje osobom w typie urody, charakterystycznym dla ciepłej jesieni, różanego lata I delikatnej wiosny.

  Kto powinien unikać? Chłodny typ urody zbyt mocno kontrastuje z ciepłym, miodowym odcieniem blond, odbierając „Królewnom Śnieżkom” ich wyrazistość.

 • Jak dopasować makijaż?

  Warto unikać kontrastów i z miodowym blond nie łączyć czerni czy srebrnych i szarych akcentów. Lepiej trzymać się ciepłych odcieni. Złote, kremowe i czerwone elementy makijażu rozświetlą stylizację.

  Absolutny hit: naturalny makijaż i czerwone usta.