PL_SK_Professionel_Link_160x31
Koloryzacja

Nowoczesne fryzury dla siwych włosów

Projektantka Yeohlee Teng nosi długie siwiejące włosy z przedziałkiem
Projektantka Yeohlee Teng nosi długie siwiejące włosy z przedziałkiem
© Getty Images

Naturalny wygląd jest doskonałym sposobem na sukces stylizacyjny w każdym wieku, zwłaszcza w sile wieku. Naprawdę nie ma powodów, by martwić się siwymi włosami. To kreatywność i nowoczesny styl mogą dać wtedy wiele zabawy. 

 • Coraz więcej kobiet rezygnuje z koloryzacji i odsłania siwiejące włosy. Z upływem lat kobiety chcą odzyskać utraconą młodość. Oczywiście sam fakt posiadania siwych włosów, nie oznacza, że fryzura okaże się nudna czy pozbawiona wyobraźni – to te odważne stylizacje będą wyglądać najbardziej atrakcyjnie. Siwe włosy wracają do łask. W naszej fotogalerii prezentujemy kreatywne, piękne fryzury układane na siwych włosach. 

 • Fotogaleria: Nowoczesne fryzury dla siwych włosów

  Stylowe siwe włosy: Pełne objętości upięcie

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Pełne objętości upięcie

  Od wielu lat aktorka Christiane Kubrick nie ukrywa siwych włosów i z pewnością wie, jak wciąż uwodzić pełną objętości fryzurą. Na zdjęciu widać jej swobodnie ułożone upięcie, co w połączeniu z rozpiętą koszulą i metalowymi oprawkami wygląda po prostu fajnie. Christiane zachowuje także naturalny makijaż – wyróżnia się jedynie ciepły odcień jagodowej szminki. 

  Stylowe siwe włosy: Pixie

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Pixie

  Rita Moreno wygląda wyśmienicie w pixie – jej krótkie siwe włosy są eleganckie i kobiece. Ciemna oprawa okularów i naturalny makijaż dopełniają stylizacji.  

  Stylowe siwe włosy: Bob z grzywką

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Bob z grzywką

  Makijażystka Lois Burwell (po lewej) i aktorka Roseanne Barr (po prawej) noszą klasycznego boba z grzywką. Siwe włosy Lois są krótkie i proste, natomiast Roseanne wybrała nieco dłuższą wersję boba o większej objętości. 

  Stylowe siwe włosy: Warkocze

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Warkocze

  Dziennikarka Gloria Steinem (po lewej) i piosenkarka Patti Austin (po prawej) noszą fryzury odsłaniające twarz. Gloria ma skromny makijaż i przedzielone po środku włosy, które swobodnie splotła w luźny warkocz. Patti po prostu zebrała włosy z tyłu głowy, a jej różowy makijaż łagodzi surowość całej stylizacji. Golf i nowoczesny złoty łańcuch współtworzą jej wyjątkową stylizację. 

  Stylowe siwe włosy: Długie loki

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Długie loki

  Martha Kauffman wcale nie zamierza rozstawać się ze swoimi pięknymi lokami i jako producentka filmowa wie także, jak wykorzystać je w filmie. Niewielka ilość różu do policzków, starannie obrysowany kontur ust i stylistyka ubioru sprawiają, że wygląda porywająco. 

  Stylowe siwe włosy: Fale prosto z plaży

  © Getty Images  

  Stylowe siwe włosy: Fale prosto z plaży

  Włoska projektantka Giovanna Stefanel-Stoffel pozwoliła swoim falującym włosom układać się wokół twarzy. Tutaj wybór długości włosów okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowoczesne cieniowanie podkreśla dodatkowo sprężystość włosów i loków. Jak widać włosy i cięcie idealnie do siebie pasują. 

 • Nowoczesne fryzury dla siwych włosów – trendseterki

 • Nowoczesne fryzury dla siwych włosów – trendseterki
  Yeohlee Teng lubi nosić długie, gładkie i rozpuszczone włosy. Dzięki temu widać jakie są lśniące i zdrowe.

  Kobiety przestały ukrywać siwe włosy i nie obeszło się to bez echa w świecie mody. Przykładem jest projektantka Yeohlee Teng, która w swojej pracy zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i efektywność. Te ideały przenosi także na swoją fryzurę. Długie proste włosy Yeohlee Teng i wysoki prosty przedziałek stanowią jedyne elementy stylizacji – taki minimalizm daje bardzo nowoczesny efekt. Ta prostota stylizacji wymaga także perfekcyjnej pielęgnacji, bo rozdwojone końce i pozbawione blasku włosy odebrałyby fryzurze cały urok. Włosy wymagają zatem regularnej pielęgnacji, a najlepiej, by schły samodzielnie, bez pomocy suszarki.

  Jeżeli masz kręcone włosy, nałóż na nie produkt termoochronny i wyprostuj pasmo po paśmie z pomocą prostownicy. Odrobina lakieru nabłyszczającego doda im zdrowego blasku. 

   

 • Vera Valdez nosi dwa odcienie włosów
  Vera Valdez nosi dwa odcienie włosów
  © Getty Images

  Modelka Vera Valdez odsłania swą fryzurą nowoczesną duszę i swoisty racjonalizm. Kiedyś farbowała włosy na brązowo, ale teraz pozwala im spokojnie odrosnąć. Efektem tej decyzji są dwa odcienie włosów – układające się w fale pasma są siwe do wysokości ucha, a poniżej mają jeszcze brązowy odcień.

  Wskazówka: Skromny makijaż stonuje ekstrawagancję fryzury.