PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Męskie trendy 2015 – porady stylizacyjne

Męskie trendy 2015 – porady stylizacyjne
Trzy propozycje stylizacji 2015 (od lewej): włosy zmierzwione i wełniana czapka, układane żelem plus kolczyk w uchu i na luzie z uśmiechem.
© Getty Images

Długie włosy, fryzury układane żalem, zarost – te style cieszą się popularnością od lat. Warunkiem tej ponadczasowości męskich fryzur jest prostota i plastyczność. Przed nami nowe aranżacje tych trendów - prezentujemy aktualne trendy w męskich stylizacjach.

 • Na pokazach Moda Uomo w Mediolanie projektanci prezentowali najświeższe pomysły na stroje i fryzury dla mężczyzn. Co piszczy w trendach na 2015?


 • Podstawą trendów 2015 jest połączenie sportowego wyglądu z elegancją.

 • Fryzura bez odpowiedniego stroju? Te dwa elementy są nierozłączne. Dzisiaj kobiety i mężczyźni przeglądają wzajemnie swoje szafy poszukując ciekawych i praktycznych pomysłów. Stylizacyjne uprzedzenia odeszły do lamusa i dziś mężczyźni noszą nie tylko długie włosy. W XXI wieku nie uciekają także od koloryzacji, loków, akcesoriów do włosów czy torebek.

  Więcej na temat stylizacji dla mężczyzn na 2015 rok znajdziesz tutaj:

 • Galeria: Męskie trendy 2015

  2015 Hairstyle Trends for Men: Long Fringes

  © Getty Images und Fotolia  

  Męskie trendy 2015: Długa grzywka

  Długa, zmierzwiona grzywka nadaje świeżego i młodego looku. Ta dynamiczna fryzura, z ułożoną za pomocą  żelu grzywką, częściowo zakrywa brwi.

  Wskazówka modowa: Golfy to w tym sezonie must-have. Niektórzy uważają ten klasyczny element garderoby za strój odpowiedni dla artystów, intelektualistów lub mężczyzn, którym bliski jest styl bohemy - golf z pewnością pozwala oderwać się od klasycznego zestawu garnitur + krawat. Dodatkowo ten element podkreśla twarz i fryzurę.

  2015 Hairstyle Trends: Hairstyle plus Beard

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Męskie trendy 2015: Fryzura i Broda

  Dla wielu mężczyzn zarost jest elementem definiującym styl i nie zmieni tego żaden trend modowy. Niemniej w 2015 noszenie brody jest…jeszcze bardziej popularne. W zależności od stylu i rysów twarzy, mężczyźni noszą pełen zarost, bródkę albo wąsy. Połączenie eleganckiej, stylizowanej żelem fryzury i zarostu tworzy ciekawy efekt.

  Wskazówka modowa: Jeansy i czarna skórzana kurtka zawsze się sprawdzą. Ten trik jest modny zwłaszcza teraz – 2015 to rok,  w którym „skóra” powinna znaleźć się w każdej męskiej szafie.

   

  2015 Hairstyle Trends for Men: The Side Cut

  © Getty Images und Fotolia  

  Męskie trendy 2015: Na bok

  Krótkie cięcie z boku to jeden z ulubionych motywów fryzjerskich 2015 roku.  Mężczyźni lubią zadbane, krótkie włosy po bokach głowy i dłuższą warstwę wierzchnią. Ważne jest jednak regularne trymowanie boków. Na górę wystarczy palcami nałożyć żel i można, wedle upodobania, uczesać całość grzebieniem.

  Klasyczny biały T-shirt dobrze pasuje do współczesnej minimalistycznej mody. Koszulka z 2015 roku ma zaokrągloną linię, a jej rękawy są krótkie - wykrojone niemal dokładnie pod kątem 90 stopni. Obcinając nożyczkami ściągacz przy szyi, nadasz koszulce bardziej swobodny charakter. Niby zwykła bluzka, a jest zachwycająco użytecznym elementem garderoby!

   

  Hairstyle Trends for Men in 2015: Curls

  © Getty Images und Fotolia  

  Męskie trendy 2015: Loki

  Loki mogą być czarujące i nieokiełznane – nic dziwnego, że można je obecnie zobaczyć zarówno na głowach kobiecych, jak i męskich. Taka fryzura tworzy młody i energetyczny look.

  Proponowany kolor: Marsala – kolor na rok 2015. Głębia czerwonego wina w połączeniu z brązami to doskonały wybór do tej stylizacji. Co ważne, ten odcień doskonale komponuje się z każdym rodzajem karnacji.

  Hairstyle Trends for Men in 2015: Micro Fringes

  © Getty Images  

  Męskie trendy 2015: Micro Fringe

  W tym sezonie, krótkie grzywki noszą też mężczyźni. To doskonały wybór dla pewnych siebie facetów. Stylizacja tworzy mocno promuje indywidualizm, ale też naturalny i bardzo autentyczny look.

  Wskazówki: Do stylizacji krótkich grzywek na pewno przyda się żel. A odmłodzisz  cały swój look, zakładając  także skórzany plecak.

  Hairstyle Trends for Men in 2015: The Short Haircut

  © Getty Images  

  Męskie trendy 2015: Krótkie cięcie

  Krótkie cięcie jest tak naprawdę stałą pozycją na liście męskich fryzur. Choć prosta, można ją układać na wiele sposobów – zmierzwione, swobodne, uniesione w górę włosy, czasem połączone z baczkami. Także broda świetnie pasuje do tej stylizacji.

  Wskazówka: Jeżeli Twoja stylizacja jest prosta,  pozostałe elementy mogą być mocniejsze - przyciągające uwagę dodatki tworzą doskonałą kompozycję. Przykładem może być niebieska torba, która kształtem i rozmiarem przypomina tradycyjną walizkę. Doskonałe akcesorium – użyteczne i stylowe.

  Hairstyle 2015 Trends for Men: Long Hair

  © Getty Images  

  Męskie trendy 2015: Długie włosy

  W 2015 roku można odsłonić także bardziej delikatną część natury.
  Temu stylowi doskonale sprzyjają długie włosy. Niewielka ilość pianki do włosów nada im pożądany kształt. Bądź zgodny ze swoją naturą!

 • Codzienny, retro i ekstrawagancki: żel we włosach

 • Męskie trendy 2015 – porady stylizacyjne
  Trzy różne sposoby na stylizację włosów żelem
  © Getty Images

  Podobnie jak w poprzednich latach, układanie włosów z pomocą żelu jest często praktykowanym zabiegiem w męskich stylizacjach. 2015 rok pokaże jednak, że fryzury tworzone w ten sposób mogą być różnorodne.

  Codzienny (po lewej): Fryzury układane z pomocą żelu mają często elegancki charakter. Jednak kilka szczegółów może całkowicie odmienić ten look. Używając grzebienia, nałóż na włosy niewielką ilość żelu. Zaczesuj włosy do tyłu, omijając końce. Potem nałóż elastyczną opaskę i podwiń końce włosów ku górze. W ten sposób łączysz gładki i elegancki wygląd fryzury z elementami artystycznego nieładu.

  Retro (po środku): James Dean jest dla wielu mężczyzn wiecznym wzorem  stylizacji. Jego układane z pomocą żelu włosy ponownie wracają do łask w 2015 roku. Cechami charakterystycznymi takich retro-fryzur są: przedziałek ułożony nisko z boku głowy, krótkie włosy po bokach i zaczesana z pomocą żelu warstwa wierzchnia.

  Ekstrawagancja (po prawej): Uczesane gładko do tyłu włosy podkreślają linię twarzy. Takie fryzury pasują zarówno osobom o wydatnych jak i miękkich rysach. Wet-look to propozycja elegancka dla każdego. Nam do gustu przypadła zwłaszcza w połączeniu z zebranymi w kucyk i podwiniętymi włosami (podpatrzone na pokazie Les Hommes w Mediolanie).