PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Mężczyzna nowoczesny

Mężczyzna nowoczesny
Uniesione włosy są teraz równie modne jak za czasów Jamesa Deana.
© Getty Images

Moda przychodzi i odchodzi, by ponownie powrócić. To samo dotyczy trendów fryzjerskich. Przedstawiamy modne stylizacje męskich fryzur i zdradzamy jak je wykonać.

 • Modne dzisiaj fryzury można byłoby nazwać stylizacjami “retro”, a nie nowoczesnymi. Tę pozorną sprzeczność można łatwo wyjaśnić. Nowoczesny, nowy, modny styl– jakiegokolwiek określenia byśmy nie użyli – czerpie z minionych dekad. W ostatnich trendach znajdziemy więc quiffy z lat 50-tych i 60-tych, modny undercut z lat 80-tych i swobodne fryzury z lat 90-tych.

 • Nowoczesne męskie fryzury w stylu retro

  Lubimy powtarzać to, co najlepsze z historii – przynajmniej w męskich stylizacjach. Oczywiście o tym, co jest najlepsze decyduje każdy z nas. Współczesne propozycje męskich stylizacji chętnie odwołują się do doświadczeń starszych pokoleń. Nowoczesne wersje klasyki są tym, co na głowie mieć dziś trzeba.

 • Nowoczesna klasyka

  Takie ikony stylu jak James Dean, Cary Grant, Elvis czy Curt Cobain swoimi fryzurami nie specjalnie wyróżniałyby się dziś z ulicznego tłumu. Magazyny spokojnie mogłyby umieszczać ich zdjęcia na okładkach i stawiać za wzór w stylizacji.

  Wyjaśniamy jak wybrać odpowiednią fryzurę i stylizować klasyczne wzorce w nowoczesnych wersjach.

 • Fotogaleria: Nowoczesne męskie fryzury

  Nowoczesne męskie fryzury: Quiff

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Quiff

  Fryzura: Ta fryzura bardzo przypomina te, znane z lat 50-tych i 60-tych. Dłuższa wierzchnia warstwa włosów jest uniesiona i tworzy dużej objętości strukturę. Nazywana była ‘pompadour’. Współcześnie nazywa się ją quiffem.

  Wskazówki stylizacyjne: Z pomocą suszarki postaraj się możliwie najwyżej unieść wierzchnią warstwę włosów. Wosk ułatwi Ci stylizację pasm. Na koniec warto utrwalić włosy lakierem, co pozwoli dodatkowo okiełznać odstające kosmyki.

  Nowoczesne męskie fryzury: Quiff w wersji na co dzień

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Quiff w wersji na co dzień

  Fryzura: Wierzchnia warstwa włosów jest stylizowana w quiff, który nie ma sztywnej struktury, układa się miękko I naturalnie.  Ta stylizacja w połączeniu z brodą tworzy perfekcyjny męski look.

  Wskazówka stylizacyjna: Rozetrzyj w palcach wosk i układaj włosy, rzeźbiąc fryzurę palcami.

  Nowoczesne męskie fryzury: Nowoczesny rekrut

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Nowoczesny rekrut

  Fryzura: Włosy po bokach są bardzo krótkie, ale cięte. Wierzchnia warstwa włosów pozostawiona jest dłuższa.  Ta fryzura jest bardzo podobna do undercut. Cieszy się popularnością od lat 80-tych.

  Wskazówka stylizacyjna: Tę fryzurę mnożna stylizować zarówno unosząc wierzchnią warstwę włosów, zaczesując ją na bok jak i do tyłu. Zaczesana na bok z przedziałkiem, idealnie sprawdzi się w sytuacjach formalnych np. w biurze. Niewielką ilość wosku możesz nałożyć na włosy, by nadać im piękny połysk.

  Nowoczesne męskie fryzury: Przedziałek z boku

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Przedziałek z boku

  Fryzura: Włosy po bokach są krótkie i cieniowane. Wierzchnia warstwa jest dłuższa. Przed wykonaniem przedziałka, nałóż na włosy żel lub wosk i zaczesz włosy do tyłu. Ta fryzura jest doskonałym wyborem dla eleganckich dżentelmenów w garniturach i pod krawatem. Sprawdzi się także do jeansów i koszulki polo.

  Wskazówka stylizacyjna: Na włosy nałóż żel, który nada im trwałość i połysk. Możesz użyć suchego szamponu, aby uniknąć efektu przetłuszczonych włosów.

  Nowoczesne męskie fryzury: Hipster

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Hipster

  Fryzura: Ta stylizacja pasuje zarówno dżentelmenom jak i podróżnikom. Pokryte woskiem włosy są przedzielone. Hipsterska broda kontrastuje wyraźnie z klasyczną fryzurą.

  Wskazówka stylizacyjna: Na włosy nałóż żel lub wosk i ułóż fryzurę.  Niepodcinana broda będzie dobrze wyglądać bez dodatkowej stylizacji.

  Nowoczesne męskie fryzury: Długie włosy

  © Getty Images  

  Nowoczesne męskie fryzury: Długie włosy

  Fryzura: Sięgające ramion włosy przedzielone są po środku i układają się naturalnie. Ta stylizacja ujmuje lat, czego nie da się powiedzieć o zaroście.

  Wskazówka stylizacyjna: Umyj włosy i przedziel po środku. Palcami ułóż włosy i pozwól im samodzielnie wyschnąć. Możesz użyć niewielkiej ilosci matowego wosku, podkreślając wybrane pasma.