PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Undercut – tak noszą się mężczyźni

Undercut – tak noszą się mężczyźni
Nowa męska linia: precyzyjnie i po obwodzie – propozycja Diesel Black Gold zaprezentowana na pokazie w Mediolanie.
© Getty Images

Męsko, atrakcyjnie i bardzo modnie: undercut nieźle namieszał na męskich głowach. Włosy są trymowane od wysokości skroni ku szyi, a znacznie dłuższe na szczycie głowy. Pokazujemy, które propozycje tego cięcia są teraz bardzo na czasie.

Krótkie czy długie? Ta fryzura nie wymaga deklarownia się po którejś z tych stron. Undercut łączy te dwie opcje i dlatego tak często znajduje miejsce w propozycjach męskich stylizacji. Zmienne, plastyczne, można czesać je na wiele sposobów. Nie dziwi, że to naprawdę gorący trend.

Znak rozpoznawczy: włosy od połowy głowy, zazwyczaj od wysokości skroni są znacznie krótsze niż wierzchnia ich partia. Wyraźnie zaznaczona różnica lub łagodne przejście określają charakter fryzury – od codziennej po modną, z charakterem. Co warto mieć na głowie? Pokażemy Ci. 

 • Undercut: nowa fala

 • Undercut: nowa fala
  Zbuntowany, etniczny, modny – propozycja Zeng Fengfei.
  © Getty Images

  Trend XXL: w tej wersji, wierzchnia warstwa włosów jest zdecydowanie dłuższa, a pasma kręcone. Włosy po bokach i poniżej mają ok. 2 cm długości. Ta fryzura ma gigantyczny potencjał stylizacyjny. Pianka i suszarka nadadzą uczesaniu dodatkową objętość. Zawsze można też użyć wosku albo żelu. Zmierzwione, kręcone, z grzywką albo gładko zaczesane do tyłu – pełna dowolność stylizacji. 

 • Wskazówka: Jeżeli chcesz całkowicie zmienić wygląd tej fryzury, przedziel włosy i uczesz je na bok. W ten sposób ukryjesz krótkie partie włosów. 

 • Undercut: łagodne przejście

 • Undercut: łagodne przejście
  Łagodnie na bok: Łagodne przejście między warstwą wierzchnią, a krótkimi bokami.
  © Getty Images

  Atrakcyjnie i subtelnie: undercut sprawdza się nie tylko, gdy długości warstw mocno ze sobą kontrastują. Mogą też przechodzić jedna w drugą zdecydowanie bardziej łagodnie i płynnie. Miękko układające się włosy wierzchniej warstwy i kosmyk opadający na czoło to popularna wersja tej stylizacji.

  Obiekt pożądania: Z charakterem, ale łagodnie, czyli słodki drań. 

 • Undercut: krótko i czysto

 • Undercut: krótko i czysto
  Precyzyjny kształt. Nowoczesna wersja undercut na pokazie projektanta Marcelo Burlon.
  © Getty Images

  Ten trend jest na fali – teraz także czerpie wzorce z buddyjskich mnichów. To prosty look i jest z pewnością najłatwiejszą do utrzymania wersją undercut. Wierzchnia warstwa włosów ma długość ok 1 cm, a boki są maksymalnie skrócone.

  Efekt: nowocześnie, minimalistycznie i ekstrawagancko.