PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Fryzura miesiąca: koński ogon według Heidi Klum

Fryzura miesiąca: koński ogon według Heidi Klum
Szykownie! Na tegorocznej uroczystości wręczenia nagród Emmy, Heidi Klum zachwyciła trzykrotnie związanym końskim ogonem.
© Getty Images

Ona ma wszystko! Jest matką, modelką, kobietą biznesu i gwiazdą. Swoim życiem osobistym jak i karierą zarządza z ogromną dozą energii i stylu. Na tegorocznej uroczystości wręczenia nagród Emmy zaprezentowała kreatywną wersję końskiego ogona. Kucyk podzielony na trzy części wygląda szykownie i bezpretensjonalnie. Jest praktyczny, sprawdza się na co dzień i można z powodzeniem uczesać go na wielkie wyjście. Pokazujemy jak wykonać tę fryzurę. 

 • Heidi Klum przyszła na świat w średniej wielkości niemieckim miasteczku Bergisch – Gladbach. Od wielu lat mieszka jednak w USA, a od 2008 posiada amerykańskie obywatelstwo. Młodzi, ambitni Niemcy podpatrują jak rozwijała się jej międzynarodowa kariera. Sekret może tkwić w połączeniu kreatywności z niezbędną w biznesie dyscypliną. We wspaniałym stylu prowadzi i uczestniczy zarówno w spektakularnych jak i kameralnych eventach, dużych i małych projektach. Do swojego  szerokiej palety zainteresowań dodała ostatnio także literaturę. Napisała książkę dla dzieci o małej Heidi i wróżce zębuszce pod tytułem „Der kleine schwarze Wackelzahn” (Czarny ruszając się ząbek).

 • Fryzury Heidi Klum

  Heidi Klum uosabia styl życia, za którym tęskni wiele kobiet. Dotyczy to także jej fryzur. Lubi nosić włosy sięgające brody i dłuższe. Widywaliśmy ją w przedłużanych bobach, cieniowanych fryzurach z głęboką grzywką i miękkich falach. Heidi lubi także proste fryzury jak częściowe upięcia z podwiniętymi pasmami, gładko zaczesane końskie ogony czy styl „mokrej Włoszki”. Do kanonu noszonych przez Klum eleganckich uczesań należą wysoko upięty kok, upięcia ze skręconymi pasmami i fale retro.

  Na tegorocznej uroczystości wręczenia nagród Emmy, Heidi Klum zdobyła uznanie nie tylko za swoją oryginalną fryzurę, ale także za świetnie współprowadzenie reality show „Project Runway”. To jej pierwsza nagroda Emmy, a Heidi w swojej wspaniale lśniącej czerwonej sukni wieczorowej i związanych w kucyk popielato blond włosach wyglądała jak ucieleśnienie sukcesu. Prostota tej stylizacji zdziałała cuda. Lekkość i objętość, kilka luźnych pasm wymykających się ze ściśle związanych części kucyka, nadają fryzurze uroczysty i niemal elegancki charakter.

 • Narzędzia stylizacyjne potrzebne do stylizacji:

  Pianka do włosów. 3 cienkie gumki, wsuwki, grzebień, grzebień do tapirowania, lakier do włosów, lakier nabłyszczający.

 • Jak stylizować dzielony na trzy części kucyk Heidi Klum

  1. Na umyte szamponem włosy nałóż piankę i wysusz suszarką.

  2. Włosy nad czołem i z przodu głowy zwiąż gumką, upinając je wysoko z tyłu głowy.

  3. Pierwszą część kucyka natapiruj i z pomocą grzebienia uformuj pierwszą pętlę włosów. Wydziel szerokie pasmo włosów i owiń je wokół gumki, a jego koniec upnij spinką.

  4. Pozostałą część włosów zbierz w kolejny kucyk blisko linii szyi. Unieś nieco włosy z wierzchniej części kucyka, nadając fryzurze objętość i ponów krok 3.

  5. Na koniec zawiąż trzecią gumkę w środkowej partii włosów. Wokół gumki owiń pasmo włosów. Spryskaj lakierem nabłyszczającym, nadając pasmom połysk.