PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Bob nie bob – Miroslava Duma i jej stylizacja

Bob nie bob – Miroslava Duma i jej stylizacja
Miroslava Duma nosi nonszalancko uczesany niby-bob z przedziałkiem po środku głowy
© Getty Images

Modowa konsultantka i blogerka, Miroslava Duma, dołączyła do wielbicieli średniej długości włosów. Tym samym odsłania, jak zwykle, nowe trendy nowoczesnej mody. Jej stylizowana na boba fryzura pozwala skrócić długie włosy bez konieczności dokonywania radykalnych zmian. My zdradzamy jak powtórzyć tę stylizację.

 • Miroslava Duma ma niewiele ponad 160 cm wzrostu (to jak na obowiązujące standardy znacznie za mało, by być modelką), ale wszędzie gdzie się pojawia, przyciąga spojrzenia - ludzie podziwiają ją, jej styl i sposób ubierania. W wieku zaledwie 25 lat zbudowała sobie solidną pozycję w międzynarodowym świecie mody jako modowa konsultantka i blogerka, Z przymrużeniem oka media zajmujące się modą określają ją i jej koleżanki, Elenę Perminovą i Ulyanę Sergeenko, mianem „rosyjskiej mafii”, ale podkreślają, że jej styl po prostu wnosi świeżość. Odnosi się to także do fryzur i dodatków do włosów.

 • Wyjątkowy styl Miroslavy Dumy

 • Bob nie bob – Miroslava Duma i jej stylizacja
  Wystarczy, że Miroslava Duma założy czapkę, chustkę, albo po prostu przedzieli włosy nisko z boku i już tworzy modę.
  © Getty Images

  Ikony mody, jak Miroslava, wyznaczają trendy nie tylko w stylizacjach, ale także fryzurach. Dlatego jej niby-bob doskonale wpisuje się w trend na średnią długość włosów. Ale to ona sama jest trendsetterką, a jej uczesanie po prostu pasuje do stroju i looku - bob jest doskonałym pretekstem do dobrania stylowych dodatków.

  Inne kreacje zostały bardzo dobrze przyjęte podczas Paryskiego Tygodnia Mody:

  Nieprzeciętna - na pokazie Chanel (po lewej): Na ten pokaz wybrała elegancką wersję kaszkietu, który połączyła z nisko i luźno wiązanym kucykiem.

  Tradycyjna - na pokazie Stelli McCartney (po środku): To nawiązanie do rosyjskich korzeni - włosy z przodu głowy ułożone są w poprzek czoła i przewiązane chustką.

  Klasyczna - na pokazie Chloé (po prawej): Miroslava Duma uwielbia gładko zaczesaną wersję wydłużonego boba, łączoną z przedziałkiem z boku.

 • Miroslava Duma i jej niby-bob

 • The Hairstyle of Miroslava Duma
  © Getty Images

  Trzeba przyznać, ze Miroslava nie nosi zbyt długich włosów - sięgają jej do ramion. Ale wiadomo, że już kilka centymetrów robi różnicę, tworząc zupełnie nową stylizację. Modny, podwijany bob zdobywa w tym sezonie popularność, a Miroslava Duma proponuje wykorzystanie golfa jako elementu stylizacji tej fryzury. Ta wersja może okazać się bardzo popularna jesienią. Szczególnie, że do jej stworzenia  potrzebny jest jedynie odpowiedni golf.

  Po lewej: Miroslava Duma po prostu chowa włosy w kołnierzu golfa, tworząc efekt niby-boba.


 • To wyjątkowo prosta stylizacja. Krok po kroku:

  1. Piankę, w ilości odpowiadającej wielkości piłki tenisowej, nałóż na włosy – nada to fryzurze trwałość i ułatwi jej układanie.

  2. Grzebieniem do stylizacji precyzyjnie przedziel włosy po środku głowy i wygładź pasma.

  3. Teraz ułóż włosy w kołnierzu golfa.

  Wskazówka: Ten sam efekt możesz uzyskać wykorzystując chustkę.

  4. Dla uzyskania swobodnego looku fryzury, wyciągnij po bokach dwa pasma i wypuść je swobodnie.