PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Warkocz na krótkich włosach

Warkocz na krótkich włosach
Szalona i cudowna: wschodząca gwiazda Hollywood, Shailene Woodley, zdobywa nagrody nie tylko za swoje role, ale i pomysły na stylizacje
© Getty Images

Shailene Woodley uwielbiana jest przez fanów i krytyków za swoją wszechstronność. Te cechy potrafią dostrzec i docenić także fryzjerzy. Uznanie zdobyła jej ciekawa asymetryczna fryzura z warkoczem zaplecionym na krótkich włosach.

 • W drugiej części trylogii „Niezgodna”,  Woodley ponownie przyciągnęła fanów do kin, wcielając się w rolę bohaterki Tris. Mimo to Shailene bardzo dba o zachowanie dystansu od hollywoodzkiego mainstreamu. Młoda, pochodząca z Kalifornii, aktorka ma coś z rebeliantki: bojkotuje smartfony, media społecznościowe i designerskie szpilki (po czerwonym dywanie przechadza się…boso). Sama hoduje owoce i je jedynie żywność organiczną. Jak widać nie przejmuje się konwenansami i łamie obowiązujące zasady. Przykładem może być także jedna z jej ostatnich stylizacji – obala mit jakoby warkocz przysługiwał jedynie długim włosom. I z powodzeniem wplata (dosłownie) go w krótkie pasma.

 • Shailene Woodley: upięcie krótkich włosów

  Niekonwencjonalna gwiazda nie zaplata klasycznie włosów, ale wykorzystuje warkocz jako element całości, uzyskując na koniec efekt wręcz punkowej stylizacji. I znów wychodzi rebeliantka: Shailene Woodley pozostaje wierna swojej misji - być piękną na swój własny sposób.

 • Warkocz na krótkich włosach
  Shailene Woodley stylizuje krótkie włosy (sięgają brody) w eleganckie upięcie z warkoczem.
  © Getty Images

  Shailene Woodley: Warkocz z profilu

  Moda na opak: warkocze, elementy splotu, warkoczyki - to bardzo popularne elementy dedykowane długim pasmom. Ale okazuje się, że właścicielki krótkich włosów wcale nie muszą z nich rezygnować, czego przykładem jest stylizacja Shailene Woodley. Warunkiem jest, by włosy miały długość minimum do brody i były w małym stopniu cieniowane.

 • Też tak chcesz? Przygotuj:

  Wsuwki, spinki, lakier utrwalający

 • Jak to zrobić? Krok po kroku tworzymy fryzurę w stylu Shailene Woodley

  1. Na włosy nałóż puder nadający im objętość, trwałość i plastyczność w układaniu.

  2. Rozdziel włosy po środku.

  3. Po jednej stronie zacznij zaplatać warkocz dobierany. Wskazówka: włosy zaplataj ściśle wzdłuż głowy, a nie linii włosów. Zacznij od wąskiego pasma i stopniowo je rozszerzaj.

  4. Jeżeli długość włosów uniemożliwia zaplatanie warkocza z tyłu głowy, użyj spinek do podtrzymania jego końcówek. Pozostałą partię włosów skręć i upnij z tyłu.

  5. Grzywkę z drugiej stronie głowy natapiruj i ułóż quiff. Niezaplecione pasma zaczesz gładko do tyłu, upnij i utrwal lakierem.

  6. Z tyłu ułóż kok i upnij dobranymi kolorystycznie spinkami. Na koniec jeszcze lakier i gotowe!