PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Jak gwiazdy stylizują długie włosy

Jak gwiazdy stylizują długie włosy
Fryzury Anny Faris i Padmy Lakshmi są proste i stylowe. Anna Faris (po lewej) nosi długie blond włosy z długą grzywką. Padma Lakshmi (po prawej) przedzieliła swoje ciemne, lekko falujące włosy, zaczesując je z boku przed ramię.
© Getty Images

Kobiety, które mają bujne, lśniące włosy lubią nosić je rozpuszczone. Sprawdziliśmy jak gwiazdy je stylizują i co robią, aby włosy wyglądały pięknie i efektownie. Podstawą jest odpowiednie cięcie. Dalej dochodzą kreatywne elementy stylizacji, które stanowią o wyjątkowości uczesania. Pokazujemy stylizacje gwiazd i podpowiadamy, jak układać długie włosy.

 • Niektóre kobiety zawsze wiążą długie włosy w kucyk, kok lub upinają je. Zazwyczaj nie zastanawiają się, jak wyglądałyby, gdyby ułożyły włosy swobodnie za ramionami. Podstawą stylizacji powinno być odpowiednie cięcie. To ono w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją stanowią o pięknym, zdrowym wyglądzie długich włosów.

 • Stylizacja długich włosów: odpowiednie cięcie to podstawa

  Długie włosy można ciąć na wiele sposobów. Mogą być cieniowane w całości lub tylko w części. Końce włosów mogą być równe lub ścięte w trójkąt. Można je nosić z grzywką lub bez, a ta może być prosta albo asymetryczna.

  Anna Faris i Padma Lakshmi (na zdjeciach powyżej) wspaniale czeszą swoje długie włosy. Anna Faris w niemal niewidoczny sposób przedzieliła swoje długie falujące blond włosy po środku. Nosi prostą grzywkę, a jej włosy delikatnie kręcą się dopiero od wysokości ucha.

  Padma Lakshmi ma długie ciemne włosy, a elegancki ton jej fryzurze nadaje przedziałek z boku głowy. Włosy nad czołem są zaczesane na bok wzdłuż linii włosów. Włosy po stronie przedziałka zaczesane są za ucho. Jej lekko falujące ciemne włosy opadają naturalnie przed ramiona.

 • Stylizacja długich włosów: dodatki

  Niewielkich rozmiarów dodatki i starannie dobrane akcesoria mogą podkreślić charakter stylizacji. Długie pasma w przedniej części głowy można zebrać i upiąć z tyłu głowy. Wierzchnią warstwą włosów zaczesać z pomocą żelu. Długie końce włosów można ułożyć przed ramieniem, układając je w loki, fale czy pozostawiając proste. Twoja kreatywność nie ma tu żadnych ograniczeń. Narzędzia takie jak prostownice czy lokówki, spinki, wsuwki czy opaski, kaszkiety, zdobione spinki są jak najbardziej na miejscu.

  W naszej fotogalerii gwiazdy prezentują kilka z wielu sposobów stylizacji długich włosów. Na filmie nasz ekspert Armin Morbach pokazuje krok po kroku jak nowocześnie układać długie włosy. 

 • Film: Jak stylizować długie włosy

 • Fotogaleria: Gwiazdy noszą długie włosy

  Długowłose gwiazdy: częściowe upięcie

  © Getty Images  

  Długowłose gwiazdy: częściowe upięcie

  Długie włosy nie muszą być nudne. Znajdź, jak Isla Fisher atrakcyjny sposób na gładkie długie włosy:  wyprostuj włosy prostownicą, zbierz je nad czołem, na szczycie głowy i z tyłu, następnie upnij spinkami, zabezpieczając pasmo.  

  Długowłose gwiazdy: długie włosy czesane na bok

  © Getty Images  

  Długowłose gwiazdy: długie włosy czesane na bok

  Ireland Baldwin jest córką Alca Baldwina i Kim Basinger. Końce jej długich blond włosów są skręcone i wyłożone przed ramieniem. Przedziel włosy nisko z boku, a szerokie pasmo przełóż wzdłuż czoła.

  Długowłose gwiazdy: naturalne fale

  © Getty Images  

  Długowłose gwiazdy: naturalne fale

  Mary Elizabeth Winstead stylizuje swoje długie włosy w sposób kobiecy i nowoczesny. Od linii przedziałka przełożyła szerokie pasmo włosów przez czoło. Jej naturalnie falujące włosy są po obu stronach głowy luźno podtrzymywane z tyłu spinkami. 

  Długowłose gwiazdy: częściowe upięcie i duża objętość włosów

  © Getty Images  

  Długowłose gwiazdy: częściowe upięcie i duża objętość włosów

  Ta elegancka fryzura nadaje się na wielkie wyjścia. Długie ciemne włosy są zebrane w częściowe upięcie z tyłu głowy. Wierzchnia warstwa włosów z tyłu głowy jest natapirowana, co nadaje fryzurze objętości. W połączeniu z mocno skręconymi na końcach lokami, tworzy ujmującą fryzurę. 

  Długowłose gwiazdy: asymetryczne upięcie

  © Getty Images  

  Długowłose gwiazdy: asymetryczne upięcie

  Zaczesane do tyłu włosy zostały upięte po jednej stronie z tyłu głowy. Długie pasmo włosów z przodu głowy natapiruj i zaczesz na bok. Końce włosów opadają przed ramionami, układając się w obszerne fale. Allison Halker nosi właśnie taką fryzurę, utrzymując jednocześnie swobodny i elegancki ton.