PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Gumki i kucyki idą w parze

Gumki i kucyki idą w parze
Modelka na pokazie Jeana-Paula Gaultier upięła jasne-blond włosy w kucyk i związała go czarną gumką.
© Getty Images

Gumki i kucyki od lat są nierozłączną parą - takie detale mogą urosnąć do miana swoistej deklaracji modowej. A Ty, w swoich szufladach i zakamarkach szaf, możesz przecież odkryć pełen arsenał ciekawych dodatków.

 • Najbardziej stylowe obecnie - szerokie, skręcone i podwinięte gumki mogą stać się bardzo interesującym dodatkiem do kucyków i upięć. Ta moda trwa już jakiś czas, więc bez trudu znajdziesz gumkę, która stanie się Twoim znakiem rozpoznawczym.

 • Gumki i kucyki idą w parze
  Szeroka, elastyczna i praktyczna - bardzo modna wersja gumki
  © Fotolia

  Gumki są od wielu lat znanym I powszechnie używanym akcesorium do włosów. To jaką gumkę wybierzesz do ich związania, może określić ostateczny charakter fryzury. Np. kreatorzy mody wracają do lat 90-tych i modnych wówczas kolorowych gumek, wzorów i materiałów. Gumka jest po prostu praktyczna i daje mnóstwo możliwości kreacji i stylizacji. Natomiast ich kolory, wzory, różnorodne tkaniny jak aksamit, skóra czy jedwab, pobudzają artystyczną duszę – tu inspirację można czerpać z lat 80-tych i 90-tych. Puść wodze swojej kreatywności i zatop się w stosie materiałów, które przemienisz w gumki.

 • Najlepsze fryzury prezentujące gumki

  Na pokazach mody, zwłaszcza w kolekcji Jean-Paul Gaultier, powróciły szerokie retro-gumki. Modelki nosiły kucyk związany nieco wyżej niż klasyczny ogon. Końce włosów zostały podkręcone w dziewczęce loki (patrz duże zdjęcie na górze), tworząc elegancką, modną stylizację.

 • Scrunchies
  © Getty Images

  Ta, lekko kręcona, wersja końskiego ogona przypomina swój pierwowzór z lat 80-tych. Szeroka gumka, akcesorium znane sprzed trzech dekad, wprowadza nieco nostalgii za tamtymi czasami i ich stylem.

  Po lewej: W trakcie Paryskiego Tygodnia Mody, modelki Jean-Paul Gaultiera nosiły kucyki będące istotną częścią całej stylizacji

 • Scrunchies
  © Getty Images

  Whitney Port zebrała wierzchnią warstwę włosów i także związała je retro-gumką. To uczesanie stanowi ciekawy element stylizacji i tworzy doskonałe połączenie ze strojem.

  Po lewej:  Whitney Port  częściowo upięła włosy, związując je gumką w stylu retro.