PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Mikro grzywka maxi efekt

Mikro grzywka maxi efekt
Ekstrawagancja powraca w nowym wydaniu: stopniowana mikro grzywka na paryskim pokazie Schiaparelli
© Getty Images

Ostre cięcie powraca w nowym sezonie. Projektanci stawiają na grzywkę bardzo krótką, demonstracyjnie zmieniającą charakter fryzury. Po latach nieobecności, powrót grzywki został bardzo dobrze przyjęty. Jej plastyczność tak bardzo spodobała się na salonach, że już stała się przebojem sezonu.

 • Przez Tokio, Istambuł po Paryż: mikro grzywka pojawiła się na światowych pokazach i zrobiła mocne wejście w nowych stylizacjach. Siłą krótkiej grzywki jest różnorodność cięć, jakie można tworzyć w jej towarzystwie. Mikro grzywka eksponuje brwi i odsłania czoło, nadając fryzurze młodzieńczy, ekspresyjny, futurystyczny look. Do nieprzekonanych co do praktyczności zastosowania krótkiej grzywki w codziennych fryzurach, może przemówić fakt, że: pasuje zarówno do włosów długich, krótkich, gładko zaczesanych jak i upiętych w kok. Można ją stylizować na wzór Gejszy, Pin-up girl, czy zwiewnej królowej elfickiej. Mikro grzywka otwiera wrota wyobraźni!

  Jeżeli nadal trudno jest Ci zdecydować się na nową fryzurę, możesz przetestować ją upinając grzywkę. Radzimy jak to zrobić.

  Pożądana jest krótka grzywka!

 • Zapraszamy na wybieg: krótka grzywka

  Micro-fringe: John Galliano

  © Getty Images  

  Krótka grzywka: w towarzystwie długich włosów

  Długie włosy – frywolne czy dziewczęce? Z krótką grzywką jest lepiej! Ten typ stylizacji dodaje jej wdzięku i młodzieńczej nonszalancji. W dodatku zadziorny i wyrazisty look został nadany przez cieniowanie, które sprawia, że fryzura ma dużą swobodę.

  Wskazówka: modelowanie grzywki ułatwi Ci niewielka ilość wosku, który odzieli pojedyncze pasma grzywki. Zaletą wosku w przeciwieństwie do żeli, jest to, że  nie twardnieje, dzięki czemu włosy zachowują naturalny wygląd i elastyczność.

  Micro-fringe: European Fashion Award

  © Getty Images  

  Mikro grzywka – siła włosów

  Krótkie są słodkie: Taki efekt daje mikro-grzywka! Precyzyjnie przycięte włosy mogą kreować ekscentryczny look. Szczególnie w połączeniu z ognistym czerwonym kolorem lub platynowym blondem, które nadaje bardziej wyniosły charakter i zimne spojrzenie. Ważne: Podkreśl brwi! Sprawi to, że pojawi się wysokie czoło, co nada niepowtarzalnego wyrazu twarzy!

  Podpowiedź: Ten look potrzebuje mocnej stylizacji! Użyj lakieru do włosów, który nada włosom połysk i elastyczność.

  Micro-fringe: Use Unused-Show

  © Getty Images  

  Krótka grzywka: małe a cieszy

  Idź na całość, czas na minimalizm! Krótkie cięcie, to doskonałe towarzystwo dla krótkiej grzywki. Ta stylizacja będzie pasowała kobietom delikatnym. Dzięki niej zmienią wygląd na bardziej nowoczesny i zdecydowany. Cieniowanie i swobodna stylizacja są bardzo modne. Sekcje mają zróżnicowaną długość, a niektóre z nich wyglądają jak odcięte nożem, co daje nieco groźny efekt.

  Wskazówka: Nie musisz obawiać się, że masz zbyt cienkie włosy na krótką fryzurę. To, że włosy są krótkie, nie oznacza, że trzeba rezygnować z objętości. Nałóż na włosy puder (np. Taft) i gotowe!

  Micro-fringe: Adrian Alicea

  © Getty Images  

  Krótka grzywka: Na fali zmian

  Te z Was, które nie są jeszcze gotowe na radykalne cięcia, mogą sprawdzić jak wygląda podrabiana krótka grzywka. Żeby zrobić taką grzywkę, należy wysuszyć ją zawijając do środka, wykorzystaj do tego małą okrągłą szczotkę. Bez konieczności użycia nożyczek, możesz uzyskać kobiecy look w stylu pin-up układając  delikatne fale. Ta stylizacja aż prosi się o kreskę nad okiem i mocne, czerwone usta. Jeśli nadal nie jesteś przekonana, to efekt krótkiej grzywki można też uzyskać  zaczesać zaczesując włosy do przodu, tak by końce uformowały grzywkę i upiąć wsuwkami. Możesz też wykorzystać sztuczne pasma.

  Wskazówka: Koniecznie użyj pianki. Pozwoli bez wysiłku stworzyć lekką, stylizację.

  Micro-fringe: Dresscamp

  © Getty Images  

  Krótka grzywka: Mierzyć wysoko

  Mikro grzywka może być cięta prosto lub cieniowana i świetnie oddaje tak modny w tym sezonie azjatycki look. Wystarczy upiąć włosy i pozwolić grzywce swobodnie układać się na czole.

  Wskazówka: Użyj płynu zapobiegającego puszeniu się włosów. Dzięki temu nie tylko uzyskasz połysk i pożądany efekt, ale też zapewnisz włosom odpowiednią pielęgnację.