PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Modna siateczka

Modna siateczka
Siateczki do włosów to ciekawa ozdoba krótkich fryzur i upięć.
© Getty Images

Siateczki to świeży trend w stylizacji włosów. W 2015 roku siatki zdobią zarówno krótkie jak i długie włosy. Co istotne, pełnią znacznie ważniejszą rolę, niż tylko narzędzie do zbierania kosmyków. Siateczki używać można na wiele sposobów.

 • Na włosach modelek występujących na pokazach coraz częściej pojawiają się siateczki. Sprawdziliśmy jak wygląda ten nowy trend i pokazujemy kilka sposobów na ich noszenie.

 • Siateczka i… upięcia

 • Modna siateczka
  Siateczki to uniwersalny dodatek do upięć
  © Getty Images, indigitalimages.com

  Jean Paul Gaultier słynie z ekstrawaganckich stylizacji. Jego wieczne poszukiwania wyjątkowych projektów zawiodły go w kierunku fryzur z siatkami (zdjęcie po lewej) - w tym dodatku widzi ogromny potencjał. Proponuje łączenie siatek z gładko uczesanymi kokami i przedziałkami umieszczonymi z boku.

  Siatka może być także niemal niewidoczna, tak jak na zdjęciu po prawej. Jednak nawet naciągnięta na kok i upięta wsuwkami pozostaje ciekawym elementem stylizacji.


 • Wskazówka:
  Siateczki przydają się zwłaszcza w przypadku eleganckich fryzur - szczególnie te delikatne siatki świetnie podkreślają urok stylizacji.

 • Siateczka i… długie włosy

 • Modna siateczka
  Siateczki nadają gładkim stylizacjom ciekawy charakter
  © Getty Images

  Jean Paul Gaultier proponuje wykorzystanie siatki jako czepka - elementu współtworzącego stylizacje włosów (po lewej). Kolejne siatkowe ozdoby i ciemny makijaż oczu nawiązują do stylu końca lat 20-tych.

  Propozycje Channel zwykle nie wymagają patrzenia przez różowe okulary. Tak jest i tutaj (po prawej). To różowa suknia powoduje, że całość wspaniale błyszczy. Nałożona na głowę, przypominająca kaptur, siatka delikatnie otula długie proste włosy.

 • Siateczka i… krótkie włosy

 • Modna siateczka
  Delikatna siatka oplata gładkie, krótkie proste włosy.
  © Getty Images

  Nowa kolekcja Nihan Peker stawia na minimalizm. Jasne kolory, gładkie fryzury i siateczki tworzą doskonałe połączenie. Nadają retro looku bardzo ekspresyjnym, krótkim fryzurom, nie naruszając przy tym ich czystych linii.