PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Wielki powrót - Opaska grzebień

Wielki powrót - Opaska grzebień
Ta modelka wystąpiła na pokazie Helmuta Langa w kucyku. Jej włosy podtrzymuje dodatkowo opaska grzebień.
© Fairchild Archive und Getty Images

Opaski grzebienie były popularne w latach 90-tych. Teraz wracają do łask. Zobacz jak je wykorzystywać w modnych stylizacjach.

 • Elastyczna opaska grzebień była modna w latach 90-tych. Przez kilka sezonów noszono ją w domu, pracy, na ćwiczeniach i wielkich galach. Teraz, po dwóch dekadach, powraca w wielkim stylu.

 • Elastyczne opaski grzebienie – modne, praktyczne i eleganckie

  Opaski grzebienie mają swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Jak to zwykle bywa, każdy z nas samodzielnie określa kanon tego co piękne i gustowne. Niezależnie od tego czy lubimy je czy nie, faktem jest, że w najbliższym czasie opaski z pewnością będziemy często widywać.

 • Modne: Na wybiegach opaski grzebienie pojawiają się coraz częściej, co może być sygnałem pojawienia się nowego trendu. Elastyczne opaski podtrzymują układające się w fale pasma, odsłaniając twarz. Przydadzą się też przy końskim ogonie.

  Praktyczne: Elastyczne opaski mają wszechstronne zastosowanie i można je wykorzystać przy wielu stylizacjach, niezależnie od długości włosów i ich struktury. W prosty i wygodny sposób ułatwiają utrzymywanie włosów tak, by nie wpadały do oczu.

  Eleganckie: Opaski grzebienie wykorzystywane są także do tworzenia eleganckich fryzur. Włosy z przodu głowy odgarniane są do tyłu. W efekcie z przodu fryzura zachowuje gładką linię, a z tyłu może zostać wystylizowana w dowolny sposób. Włosy z tyłu głowy wiązane są w kucyk, układane w fale, zaplatane czy upinane w kok. Kreatywność nie ma żadnych ograniczeń.

 • Opaska grzebień powraca

 • Stretch Comb Headbands
  © Fairchild Archive

  Praktyczne opaski grzebienie stały się silnym akcentem pokazu Helmuta Langa. Dzięki nim związane w kucyk pasma zachowywały gładką strukturę. Różnicą w stosunku do lat 90-tych jest to, że opaski są zsunięte nieco bardziej do tyłu.

  Po lewej: Opaska grzebień zsunięta jest nieco mocniej do tyłu, nadając fryzurze linię. Doskonały pomysł na stylizację jasnych włosów.

 • Stretch Comb Headbands
  © Getty Images

  Amy Adams zaczesała włosy do tyłu, odsłaniając piękną twarz. Opaska grzebień podtrzymuje włosy, tworząc piękną kompozycję z wieczorową suknią.

  Po lewej: Amy Adams zaczesała długie włosy do tyłu, odsłaniając twarz. Piękna stylizacja na uroczystą galę.