PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Magia przedłużonych włosów

Magia przedłużonych włosów
Nicole Scherzinger znana jest ze swoich pięknych długich włosów. Ten imponujący efekt udaje jej się osiągnąć dzięki przedłużaniu pasm i odżywkom pobudzającym wzrost włosów.
© Getty Images

Za sekretem piękna długich włosów gwiazd kryją się zabiegi przedłużające. To dzięki nim krótkie pixie następnego dnia przeistacza się w bujną grzywę. Pokazujemy jak nosić i pielęgnować przedłużone pasma.

 • Wiele kobiet marzy o gęstych długich włosach. Dzięki zabiegom przedłużającym, te marzenia można spełnić w kilka godzin.

 • Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów

  Włosy można przedłużać doczepiając zarówno naturalne jak i sztuczne pasma. Pasmo po paśmie, nowe kosmyki wtapiają się we własne włosy, zwiększając ich objętość i długość.

  Obecnie istnieje wiele metod przedłużania włosów. Większość z nich wykorzystuje ciepło. Klej topniejący pod jego wpływem łączy w całość naturalne włosy z przedłużającym pasmem.

  Popularną alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem ciepła są metody z użyciem ultradźwięków. W tym przypadku za pomocą fal ultradźwiękowych łączone są cząsteczki keratyny włosów naturalnych i doczepianych pasm. Fale ultradźwiękowe zmieniają strukturę keretyny, dołączając cząsteczki nowych pasm.

  Najprostszą i najszybszą metodą przedłużania włosów jest dopinanie lub doklejanie nowych pasm.

 • Magia przedłużonych włosów
  Britney Spears i Vanessa Hudgens otwarcie przyznają, że ich bujne fryzury są efektem zabiegów przedłużających włosy.
  © Getty Images

  Gwiazdy przedłużają włosy

  Długie gęste włosy uważane są za ozdobę kobiety. Bujna grzywa utożsamiana jest często ze zdrowiem, bogactwem i kobiecym pięknem. Przykuwa uwagę zarówno kobiet jak i mężczyzn, dlatego nie dziwi fakt, że jest tak bardzo pożądana przez przedstawicieli obu płci. I choć nie każdy z nas na co dzień przechadza się po czerwonym dywanie, to ulegamy presji zdrowego, pięknego i stylowego wyglądu. Wielkie gale, nowe role czy promocja są jednymi z wielu powodów, dla których gwiazdy i celebryci zmieniają swój wygląd i fryzury. Popularne gwiazdy jak Britney Spears i Vanessa Hudgens wykorzystują zabiegi przedłużania włosów do zmiany swego wizerunku.

  Przedłużanie włosów wiąże się z koniecznością zapewnienia im specjalnej pielęgnacji, a efekty widoczne są przez krótki czas. Gdy włosy rosną łączenia stają się coraz bardziej widoczne. Wówczas konieczne jest  dołączanie kolejnych pasm. Zazwyczaj przedłużanie włosów wystarcza na okres sześciu – ośmiu miesięcy. Unikniesz tego problemu, decydując się na dopinanie pasm.

 • Pielęgnacja przedłużonych włosów

  Przez 24 godziny po zabiegu nie używaj szamponu, odżywek ani produktów do stylizacji.

  Nie naciągaj łączeń między naturalnymi i przedłużającymi pasmami przez mycie włosów z głową pochyloną w dół.

  Szczotkuj włosy 2-3 razy dziennie, w kierunku od nasady ku końcom. Używaj do tego specjalnej szczotki do włosów przedłużonych. W takich szczotkach włosie ma zróżnicowaną długość.

  Nie kładź się spać w wilgotnych czy mokrych włosach. W ten sposób mogą stać się matowe. Dobrze jest zapleść pasma na noc.