PL_SK_Professionel_Link_160x31
Modny wygląd

Modne matowe fryzury

Modne matowe fryzury
Argentyńska modelka Candela Novembre wie jak wyrażać swój styl. Na zdjęciu widzimy ja w modnej matowej fryzurze.
© Getty Images

Niepisana tradycja mówiła, że włosy powinny lśnić. Ta tradycja właśnie się zdezaktualizowała. Kobiety odkrywają piękno w wersji matowej. Prezentujemy inspirujące matowe stylizacje – casualowe, naturalne i nieco chaotyczne.

 • Stare zasady zastępują nowe. Ta „zasada” dotyczy także stylizacji włosów. Włosy nie muszą być długie, perfekcyjnie ułożone ani lśniące. Zmiana jest naturą mody. Nowoczesne kobiety lubią nosić krótkie włosy, nie poświęcają zbyt wiele czasu na układanie fryzur i lubią matowe wersje stylizacji.

  Na zdjęciu powyżej argentyńska modelka Candela Novembre pokazuje jak atrakcyjna może być alternatywna wersja lśniącej i perfekcyjnie ułożonej fryzury. Włosy ścięte w tzw. „lob”, czyli przedłużoną wersję klasycznego boba (od ang. long bob), ułożyła w fale. Gęste włosy w odcieniu średni blond są matowe.

 • Zalety matowych fryzur

  Matowe upięcia nadają fryzurom nonszalancki charakter. Włosy powinny wyglądać naturalnie, tak jakby fryzura, ani jej stylizacja nie odgrywała żadnej istotnej roli. Ta idea doskonale wpisuje się we współczesny trend stylizacji włosów, który na piedestale stawia całkowicie naturalne, swobodne stylizacje. Ekstrawagancki makijaż typu „smokey” czy jaskrawa szminka tworzą prowokujący kontrast do prostej stylizacji.

 • Jak stylizować matowe fryzury

  Matowe fryzury wymagają struktury i kształtu, które można ułożyć bez większego wysiłku, korzystając z odpowiednio dobranych produktów do stylizacji.


 • Matowe fryzury i matowa pasta

  Matowa pasta jest doskonałym wyborem, jeżeli chcesz uzyskać efekt matowych włosów.

  Stylizacja: Niewielką ilość pasty rozetrzyj w palcach i nałóż na włosy lub pojedyncze pasma.


 • Matowe fryzury i puder dodający objętości

  Puder dodający objętości nada fryzurze matowy wygląd, dodając jej objętości. Włosy będą wyglądać matowo i łatwo poddadzą się stylizacji.

  Stylizacja: Puder nałóż u nasady włosów aż po końce. Wystarczy, że rozprowadzisz go palcami, szczotka nie jest konieczna.


 • Matowe fryzury i suchy szampon:

  Suchy szampon dodaje włosom objętości i nadaje im matowy look. Można go łątwo rozpylić na włosach, zastępując nim zwykły szampon. Przydaje się gdy brakuje czasu na pielęgnację włosów.

  Stylizacja: Niewielką ilość suche szampony nałóż na włosy i pozostaw na ok 3 min. Palcami lub ręcznikiem wmasuj we włosy. Na koniec wyczesz szampon z włosów i ułóż je.

 • Zapraszamy do czerpania inspiracji stylizacyjnych z wybranych przez nas zdjęć.

 • Fotogaleria: Gwiazdy lubią mat

  Zaczesane na bok matowe włsoy

  © Getty Images  

  Zaczesane na bok matowe włsoy

  Aktorka Riley Keough przedzieliła włosy z boku i ułożyła przed przeciwnym ramieniem. Włosy u nasady są matowe i lśniące na długości. Z matowym wyglądem włosów kontrastuje makijaż i wyrazista szminka.

  Matowe upięcie

  © Getty Images  

  Matowe upięcie

  Aktorka Rose Byrne postawiała na zwykłe upięcie włosów. Pokazuje jak można wyglądać kobieco nawet w najprostszej stylizacji.

  Matowe warkocze

  © Getty Images  

  Matowe warkocze

  Matowe włosy dobrze sprawdzają się także przy warkoczach, które same w sobie są nie tylko praktyczne, ale i ładne.  Elizabeth Olsen swobodnie wystylizaowała warkocz, pozwalając wymknąć się kilku pasmom.

  Dwa odcienie i mat

  © Getty Images  

  Dwa odcienie i mat

  Moda na łączenie dwóch odcieni na włosach nie odchodzi. Modelka Natalie Cantell pokazuje jak interesująco może wyglądać ta stylizacja w matowej wersji. Mat podkreśla lśniącą karnację skóry.

  Matowe fale

  © Getty Images  

  Matowe fale

  Blond włosy Sky Ferrery wyglądają świeżo i  modnie.  Dobrze jej w zmierzwionej fryzurze.  Ciemny odrost podkreśla nowoczesny character fryzury.

  Matowe krótkie włosy

  © Getty Images  

  Matowe krótkie włosy

  Aktorka Chloë Sevigny nosi krótkie włosy, nie poświęcając zbyt wiele uwagi na ich stylizację. Matowy wygląd włosów nadaje im naturalny wygląd. Wskazówka odnośnie makijażu: jasna szminka sprawi, że fryzura będzie wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie.