PL_SK_Professionel_Link_160x31
Pielęgnacja

Pielęgnacja kręconych włosów

Pielęgnacja kręconych włosów
Shermine Shahrivar zachwyca pięknem swoich loków.
© Getty Images

Stosowanie odpowiednio dobranych produktów do pielęgnacji włosów sprawi, że loki będą wyglądać elegancko i stylowo. Włosy kręcone łakną pielęgnacji, stworzonej specjalnie z myślą o lokach, morskich falach i sprężynkach. Radzimy jak dobierać produkty pielęgnacyjne od szamponu po produkty termochronne.

 • Zarówno naturalne jak i własnoręcznie kręcone loki wyglądają najlepiej, gdy mają zapewnioną odpowiednią dopasowaną do ich potrzeb pielęgnację. Radzimy jaj najlepiej dobrać produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne od szamponu po produkty termoochronne.

 • Produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych

  Szmapon: Szampon do włosów zmęczonych pozwala odzyskać łamliwym lokom właściwy blask i piękno. Tego rodzaju produkty pomagają odbudowywać strukturę włosów, dostarczając im substancji ochronnych i upiększających. Dzięki nim włosy odzyskują zdrowy wygląd i żywotność.  

  Produkty zapobiegające puszeniu się włosów: Włosy puszące się mają skłonność do wymykania się spod kontroli, stawiając opór wszelkim zabiegom stylizacyjnym. Szampon przeciw puszeniu się włosów, odżywka czy produkty  stylizujące fryzurę powstały właśnie z myślą o pielęgnacji i ułatwionym układaniu włosów kręconych. Produkty przeciw puszeniu się włosów i odżywki zapobiegają unoszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Każdy pojedynczy włos jest otulany z zewnątrz cienką warstwą produktu, która chroni włos i nadaje mu połysk. Efekty działania produktów zapobiegających puszeniu się włosów są szczególnie dobrze widoczne na włosach puszących się.

  Pianka stylizacyjna i balsam do włosów kręconych:  Jeżeli chcesz, aby Twoje loki nabrały sprężystości i połysku, stosuj balsam lub piankę stylizacyjną przeznaczoną do tego rodzaju włosów. Balsamy bez spłukiwania i pianki mogą także odświeżyć włosy, gdy nie masz czasu na ich mycie.

  Żel do włosów: Jeżeli chcesz ułożyć fale lub sprężyste loki, na osuszone ręcznikiem włosy wystarczy nałożyć żel. Fale przypnij klipsami i pozwól włosom swobodnie wyschnąć.

  Produkt termoochronny: Jeżeli zamierzasz używać podgrzewanych narzędzi stylizacyjnych takich jak lokówka czy prostownica, nie zapomnij uprzednio nałożyć na włosy produkt termoochronny.

  Olejek do włosów i lakier nabłyszczający: Olejek do włosów nada lokom miękkość, a lakier nabłyszczający zapewni im piękny połysk. Szukaj więc kosmetyków opracowanych z myślą o włosach kręconych.

  Sól morska pozwoli nadać włosom teksturę i plażowy look.

  Wosk do włosów pozwala zdefiniować pojedyncze pasma włosów i zapobiega puszeniu się włosów. Niewielką ilość wosku wystarczy rozetrzeć w dłoniach nałożyć na wybrane partie włosów, podkreślając je i utrwalając fryzurę.

  Lakier do włosów pozwala ostatecznie zdefiniować stylizację i utrwalić loki. Niektóre z lakierów są niemal niewidoczne po nałożeniu, inne zapewniają fryzurze silne utrwalenie. Lakiery o niższej mocy utrwalającej są lepszym wyborem dla włosów kręconych, gdyż nie naruszają ich naturalnej sprężystości i nie ograniczają naturalnego ruchu loków.