PL_SK_Professionel_Link_160x31
Pielęgnacja

Maska: pełna pielęgnacja

Maska: pełna pielęgnacja
Program pielęgnacji dla suchych włosów pozwala odzyskać piękno – nawilżyć i odbudować powierzchnię w włosów.
© Fotolia

Czasem włosy muszą wiele przejść – codzienna stylizacja, upięcia, koloryzacje, działanie wysokich i niskich temperatur to tylko niektóre z zabiegów, na które są wystawiane. Ratunek? Maska! Jak działa ten cenny kosmetyk? Kiedy i jak go stosować? 

 • Jak pielęgnujesz swoje włosy? To pytanie często zadają fryzjerzy i styliści. Potem z pewnością padają określenia „maska” i „odżywka”. Więc użyłaś ich i Ty. Może dlatego, że znasz efekt działania tych kosmetyków, albo wskazał taką konieczność. Ale na czym tak naprawdę polega działanie tego wychwalanego produktu? 

 • Czym jest maska?

  Maska do włosów jest rodzajem intensywnie działającego kosmetyku pielęgnującego, który nakłada się na umyte, wilgotne włosy i spłukuje po kilku minutach. O skuteczności działania takiego specyfiku decyduje kombinacja zawartych w nim składników odżywczych (protein i witamin) czy olejków roślinnych (takich jak arganowy, morelowy, jojoba czy migdałowy). Większość masek pozwala pielęgnować zarówno zewnętrzną powierzchnię włosów jak i odbudowywać je od wewnątrz, zapewniając przy tym odpowiedni poziom nawilżenia.

 • Dlaczego maska?

  Maska to w Twoim planie pielęgnacyjnym swoista wisienka na torcie. Jej sekretem jest intensywne, długotrwałe działanie. Dzięki składnikom odbudowującym, proste włosy stają się lśniące, a loki odzyskują sprężystość. Efekt odczuwalny jest natychmiast po użyciu kosmetyku. Włosy są łatwiejsze w rozczesywaniu i bardziej miękkie w dotyku. 

 • Maska kontra odżywka

  Obydwa kosmetyki zapewniają dodatkową porcję pielęgnacji. Jeżeli zastanawiasz się jednak jaka jest różnica pomiędzy odżywką a maską do włosów, oto odpowiedź: Maski zazwyczaj zawierają większe stężenie olejków, zapewniających włosom potrzebne nawilżenie.

 • Jak często stosować maskę?

  Trzeba znaleźć złoty środek. Nadmierne używanie maski może przeciążyć włosy. Należy jednak pamiętać o okresowym ich stosowaniu, co zapewni optymalny efekt pielęgnacyjny o każdej porze roku

 • Jak stosować maskę?

  1. Umyj włosy szamponem i delikatnie osusz ręcznikiem.

  2. Nałóż maskę na wilgotne włosy i pozostaw na 5-10 minut. 

  Wskazówka: Możesz nakładać maskę grzebieniem, a następnie owinąć głowę ręcznikiem. Ciepło powoduje, że składniki pielęgnacyjne łatwiej wnikają w strukturę włosa. 

  3. Dokładnie spłucz włosy letnią wodą.