PL_SK_Professionel_Link_160x31
Pielęgnacja

Odpowiedni szampon dla Twoich włosów

Odpowiedni szampon dla Twoich włosów
Dobrze dobrany szampon pozwoli zadbać o piękny, zdrowy wygląd Twoich włosów
© Fotolia

Dobrze dobrany szampon może sprawić, że niesforne, trudne do układania włosy odzyskają zdrowy i jedwabisty wygląd. Pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego rodzaju włosów.

 • Wszystkie produkty, spośród niezliczonych propozycji na sklepowych półkach, dostosowywane są do indywidualnych potrzeb włosów - ich budowy, stopnia nawilżenia i produkcji sebum. Znalezienie najlepszego szamponu dla Twojego rodzaju włosów i wybór tego jednego, najbardziej odpowiedniego, może być jednak nie lada wyzwaniem.

 • Co warto wiedzieć wybierając szampon?

  Choć to opakowania przyciągają wzrok, warto pamiętać, że o skuteczności działania produktu decydują zawarte w nim składniki, stopień ich koncentracji i kompozycja. Najlepszy dla Ciebie szampon pasuje do rodzaju Twoich włosów, gdy zawiera potrzebne im elementy. Jeśli znasz rodzaj swoich włosów i ich potrzeby, wybór będzie już łatwy.

 • Szampon do włosów delikatnych

  Delikatne włosy charakteryzuje brak objętości i sprężystości. Często to włosy o odcieniu blond są właśnie miękkie i cienkie.

  Odpowiedni szampon: Pamiętaj, że formuły szamponów dla włosów delikatnych powinny być lekkie i nie przeciążać ich dodatkowo. Produkty dodające objętości zawierają składniki, takie jak proteiny i polimery. To elementy wzmacniające strukturę włosów i poprawiające ich kondycję. Kolagen czy wyciągi z roślin zapewniają większą objętość.

 • Szampon dla włosów suchych i zniszczonych

  Włosy zniszczone i suche przypominają wyglądem siano, a ich końce często się rozdwajają. Pusząca się fryzura, może być problemem niezależnie od pory roku.

  Szampon odpowiedni dla włosów suchych i zniszczonych: Receptą na zniszczone włosy jest ich dodatkowe nawilżenie. Szampony ze składnikami odżywczymi, jak olejki czy masło shea, będą odpowiednim wyborem.

 • Szampon dla włosów przetłuszczających się

  Włosy przetłuszczające się (czego przyczyną jest wzmożona produkcja sebum) już po myciu zbijają się w strąki – możemy to obserwować szczególnie przy ich nasadzie.

  Szampony do włosów przetłuszczających się, powinny zawierać składniki, które zniwelują nadmierną produkcję sebum. Sprzyjają temu takie elementy jak aloes, bawełna czy wyciągi z ziół.

   

 • Szampon do włosów siwych

  Siwe włosy są cienkie i wrażliwe - intensywne światło nadaje im żółtawy ton. Opracowane dla nich szampony odbudowują ich siłę.

  Szampony do włosów siwych, z dodatkiem pigmentu niebiesko-fioletowego, neutralizują, powstający często na pasmach, żółtawy ton.

 • Szampon do skóry wrażliwej

  Kobiety o wrażliwej skórze głowy często doświadczają nieprzyjemnych objawów: swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia, które są sygnałami podrażnień.

  Dlatego najlepsze będą szampony zawierające łagodne kombinacje składników, które nie podrażniają skóry. Odżywcze elementy jak pantenol, bisabolol czy aloes mają dodatkowo działanie łagodzące.

 • Szampony ograniczające wypadanie włosów

  Odpowiednia pielęgnacja może ograniczyć lub zapobiec utracie włosów.

  Szampony odpowiednie dla przerzedzających się włosów zawierają pobudzające i wspierające ich strukturę składniki jak kofeina czy proteiny.

 • Mycie włosów bez szamponu

  Wiele kobiet myje włosy bez użycia szamponu. Jednak po kilku tygodniach takiego traktowania, włosy i skóra głowy mogą zdradzać oznaki podrażnień. Efektem ubocznym jest też często łupież. Warto w tej sytuacji pójść na kompromis i myć włosy na zmianę: z użyciem i bez szamponu.

  UWAGA: Włosy i skóra zmieniają się z upływem czasu. Warto więc, co pewien okres, ponownie określić ich rodzaj.