PL_SK_Professionel_Link_160x31
Pielęgnacja

Sposób na zdrowe włosy

Sposób na zdrowe włosy
Zdrowe włosy nie zależą od przypadku. To efekt odpowiedniej pielęgnacji.
© Fotolia

Każdy chciałby mieć zdrowo wyglądające, głęboko lśniące włosy. Pokażemy, jak osiągnąć ten efekt. Na początek proponujemy włączenie do pielęgnacji suchego szamponu i rezygnację z codziennego mycia ich wodą.

 • Spełnienie marzeń o pięknych włosach zależy od wielu czynników. Jak dodać włosom objętości? Jak je wzmocnić? Czy można zintensyfikować kolor włosów i zapewnić im naturalny połysk? Wspaniałe rezultaty zapewni odpowiednia i delikatna wobec włosów i skóry głowy.

 • Masaż skóry głowy

  Zdrowe włosy rosną od nasady i to właśnie tutaj powinny koncentrować się Twoje wysiłki pielęgnacyjne. Delikatny masaż głowy pobudza wzrost włosów. Słowo „delikatny” jest tutaj kluczowym. Intensywny masaż może pobudzić produkcję sebum i doprowadzić do przetłuszczenia włosów.

 • Odpowiednia pielęgnacja dla zdrowia włosów

  Ważny jest wybór takich produktów do pielęgnacji włosów, które będą miały najkorzystniejsze działanie dla Twoich włosów i odpowiadały na ich potrzeby. Pamiętaj, że Twoje włosy mogą zmieniać się wraz z upływem czasu, zależnie od Twoich zwyczajów stylizacyjnych. Wybierając produkty pielęgnacyjne, warto pamiętać o tych czynnikach. Jeżeli nie jesteś pewna, jakie kosmetyki wybrać, warto skonsultować się z fryzjerem i poprosić o pomoc w określeniu rodzaju włosów.

 • Bądź delikatna dla włosów

  Delikatność wyznacza drogę ku zdrowym włosom. Nie niszcz zewnętrznej osłonki włosów. Susz je delikatnie,unikając nerwowego pocierania. Do rozczesywania używaj szczotek z włosiem naturalnym lub mieszanym. Wybierając akcesoria do włosów unikaj metalowych dodatków i ostrych brzegów.

 • Nakładaj skuteczne odżywki

  Regularnie stosuj odżywki do włosów. Ta dodatkowa porcja pielęgnacji pozwoli odbudować zniszczone włosy, dostarczając im odżywczych olejów, protein czy zapewniając właściwy poziom nawilżenia. Odżywki redukują rozdwajanie końcówek i przywracają włosom ich delikatność i blask.

 • Stylizacja i ochrona dla zdrowych włosów

  Balsamy z dodatkiem filtrów UV mają za zdanie ochronę skóry przed oparzeniem słonecznym. Włosy również potrzebują ochrony przed nadmiernym działaniem słońca i ciepła. Przebywając dłużej na słońcu, pamiętaj o nakryciu głowy. Przed użyciem narzędzi stylizacyjnych takich jak lokówka czy prostownica, stosuj produkty termoochronne. 

 • Zdrowe włosy w pięknym kolorze

  Zdrowe włosy lśnią, wydobywając piękno naturalnych włosów. Ich kolor możesz też wzmocnić.