PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Bezproblemowe rozczesywanie włosów

Bezproblemowe rozczesywanie włosów
Przedstawiamy nasze najlepsze strategie na proste rozczesywanie i układanie włosów po myciu. Sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji i doborze właściwych kosmetyków.
© Getty Images

Przedstawiamy nasze najlepsze strategie na proste rozczesywanie i układanie włosów po myciu. Sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji i doborze właściwych kosmetyków.

 • O trudnościach związanych z rozczesywaniem włosów szczególnie dobrze wiedzą kobiety, które noszą długie lub kręcone włosy. Na szczęście by uniknąć plątania włosów wystarczy zastosować kilka środków zaradczych. Podobnie jak to często bywa, także i w tym przypadku najlepsze strategie biorą swój początek we właściwych zdiagnozowaniu problemu. Określenie istoty problemu jest też często najtrudniejszym zadaniem. A jego rozwiązanie zaczyna się już przed myciem. Poniżej przedstawiamy sześć najlepszych strategii chroniących włosy przed plątaniem i ułatwiających ich układanie.

 • Wskazówka 1: Rozczesz włosy przed myciem

  Unikaj niepotrzebnego targania włosów w trakcie mycia. Najlepiej jest je też wcześniej  rozczesać. Szampon i odżywkę nakładaj na mokre włosy blisko nasady i łagodnie zmasuj produkt w skórę głowy i włosy. Po dokładnym spłukaniu, zamiast gwałtownie pocierać, owiń włosy delikatnie ręcznikiem.

  Wskazówka 2: Bądź delikatna

  Mimo Twoich najszczerszych chęci po myciu włosy mogą być w kilku miejscach splątane. W takim przypadku najlepszą strategią będzie cierpliwość. Łagodnie rozdziel splątane pasma, unikając używania nadmiernej siły. Gwałtowne szarpanie może zniszczyć lub przerwać włosy, a nawet je wyrwać.

  Wskazówka 3: Zacznij od rozplątywania i czesania końcówek

  Niewielkie partie włosów trzymaj w dłoni, delikatnie je rozplątując. Następnie bez stosowania nadmiernej siły, rozczesuj grzebieniem. Nie zaczynaj rozplątywania od nasady włosów, gdyż węzły często opadają w kierunku końcówek.

  Wskazówka 4: Wybierz właściwy grzebień

  Używaj drewnianego lub gumowego grzebienia o szerokich zębach. Rozczesuj kolejno wąskie pasma. W odróżnieniu od plastikowych, drewniane i gumowe grzebienie nie tworzą ładunków elektrycznych na powierzchni włosów.

  Wskazówka 5: Pozwól włosom wyschnąć przed rozczesywaniem

  W idealnym przypadku, przed rozczesaniem włosów palcami, pozwól im swobodnie wyschnąć. Jeżeli śpieszysz się możesz podsuszyć je suszarką i pozwolić im swobodnie wyschnąć do końca. Włosy rozczesz dopiero gdy będą całkowicie suche. Mokre i wilgotne włosy są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na uszkodzenia niż suche. Rozplątywanie włosów mokrych jest znacznie trudniejsze i znacznie bardziej niszczy włosy.

  Wskazówka 6: Stosuj odżywki

  Specjalne odżywki ułatwiają układanie włosów. Intensywne odżywki pomagają odbudować zniszczone włosy. W efekcie włosy stają się gładsze i bardziej lśniące. Odżywki można nakładać bezpośrednio po myciu włosów. Po nałożeniu należy je dokładnie zmyć wodą. Alternatywnie na wilgotne lub suche włosy można zastosować odżywkę bez spłukiwania w sprayu.