PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Jesienna i zimowa pielęgnacja włosów

Jesienna i zimowa pielęgnacja włosów
Jesienią i zimą włosy szybko tracą swój blask. Jednak dzięki kilku trikom zapobiegniesz matowieniu pasm.
© Getty Images

Zima oznacza często elektryzowanie się włosów, suchą skórę głowy i problemy stylizacyjne wynikające z nakrywania głowy. W tym czasie włosy wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Skorzystaj z naszych wskazówek, by uchronić swoje włosy przed matowieniem.

 • Możesz zastanawiać się dlaczego włosy przy niższych temperaturach są suche czy wyjątkowo niesforne. Zimą włosy mają skłonność do utraty jedwabistego połysku i niechętnie poddają się zabiegom stylizacyjnym.

  Przyczyną są częste różnice temperatury między chłodnym powietrzem na zewnątrz, a suchym, ogrzewanym powietrzem w pomieszczeniach. Dodatkowo noszenie nakryć głowy powoduje tracie materiału o włosy, co prowadzi do efektów statycznych. W efekcie włosy mogą stać się matowe i trudne w układaniu. Zapobiec temu może odpowiednia pielęgnacja.

 • Odpowiednia pielęgnacja włosów jesienią i zimą

 • Podgrzewane powietrze ma wpływ na kondycję włosów. Może niszczyć osłonkę, co prowadzi do łamliwości i matowienia włosów.

  Rozwiązanie: Odżywki bogate w olejki zapobiegają zniszczeniu  włosów i wygładzają osłonkę.

  Wystarczy dodać kilka kropel olejku do włosów do szamponu lub nałożyć na końce, gdy są jeszcze wilgotne. Nada to włosom miękkość i połysk.

 • Puszące się włosy są wyjątkowo uciążliwe. Ta niedogodność jest często konsekwencją noszenia nakryć głowy i różnicy temperatur na zewnątrz i w środku pomieszczeń.

  Rozwiązanie: Wśród produktów do stylizacji, znajdziesz takie, które pomagają zapobiec puszeniu się włosów Są to między innymi: pianki, woski i olejki do włosów.

 • Brak nawilżenia skutkuje także suchością skóry głowy, która produkuje mniej serum. Może to prowadzić do powstania łupieżu.

  Rozwiązanie: szampon przeciwłupieżowy


 • Lubimy chodzić zimą w nakryciach głowy, bo daje nam ono ciepło, choć nie zawsze sprzyja naszej fryzurze. Czapki uciskają włosy, które zaczynają płasko przylegać do głowy.

  Rozwiązanie: Użyj lakieru dodającego objętości lub soli morskiej w sprayu przed wysuszeniem włosów. Susząc je zwieś głowę w dół. Lakier miej przy sobie w ciągu dnia. Skorzystaj z niego, odświeżając fryzurę po zdjęciu kapelusza.