PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Pięć fryzur dla okrągłej twarzy

Pięć fryzur dla okrągłej twarzy
Brawa dla Kate Upton: Delikatne fale i przedziałek z boku doskonale pasują do krągłych rysów twarzy.
© Getty Images

Okrągła? I co z tego! Wspieramy seksowne fale, miękkie kontury i silne kobiety, które wiedzą jak pokazać się od najlepszej strony! Jak to robią? Dobierając odpowiednie fryzury. Prezentujemy pięć propozycji stylizacji przyjaznych okrągłym buziom.

Spójrzmy prawdzie w oczy: okrągłe twarze wydają się delikatne, przyjacielskie i młode – podobnie jak dziecięce. Typowe cechy okrągłych twarzy to owalna linia włosów, delikatnie zarysowana broda I pełne policzki. Kształt głowy nie musi przekładać się na sylwetkę – to dar natury.

Dobrze dobrana fryzura sprawi, że będziesz wyglądać młodo, ale także podkreśli piękno kształtu twarzy – zwłaszcza tych okrągłych. Taką buzię można optycznie wydłużyć stosując kilka trików. Np. upiąć na szczycie głowy, co spowoduje, że twarz będzie wydawać się dłuższa. Podobny efekt osiągniesz układając pasma wzdłuż linii policzków lub nosząc grzywkę. Długie włosy z delikatnymi falami lub lokami to doskonały wybór dla właścicielek okrągłych twarzy. Grzywka również może okazać się korzystna, ale warto wybrać tę, ciętą w owal.

Oto pięć pomysłów na stylizacje.

 • Fotogaleria: Okrągłe stylizacje

  Okrągłe stylizacje: Tapirowanie

  © Getty Images  

  Okrągłe stylizacje: Tapirowanie

  W górę! Objętość na szczycie głowy pozwala oddalić uwagę od twarzy, która wydaje się wtedy mniejsza. Ta sztuczka sprawdzi się przy każdym cięciu. Okrągłym twarzom sprzyjają nawet te krótkie. Potwierdza to stylizacja Miley Cyrus. Przy uniesionych w górę, tapirowanych włosach, wygląda mniej dziecinnie i bardziej kobieco. 

  Fünf Frisuren für runde Gesichter

  © Getty Images  

  Okrągłe stylizacje: Cieniowanie

  Cieniowanie nadaje włosom strukturę, wprawia w wibracje i ruch, zapewniając okrągłym twarzom wszystko, czego im potrzeba. Delikatne płynne cięcie jest zatem doskonałym wyborem dla delikatnych rysów twarzy. Wie o tym dobrze modelka Justie LeGault. Jej cieniowana fryzura sprawia, że wygląda anielsko. 

  Fünf Frisuren für runde Gesichter

  © Getty Images  

  Okrągłe stylizacje: Bob

  Rama doskonała: Kim Kardashian doskonale wie jak podkreślać krągłości. Ostre cięcie boba zwęża optycznie okrągłą twarz, nadając wyglądowi Kim nowoczesnego stylu. Wskazówka: Cięcie nie powinno być zbyt precyzyjne. Delikatne fale pasują doskonale bo dodają fryzurze dodatkowej objętości i miękko okalają twarz.

  Fünf Frisuren für runde Gesichter

  © Getty Images  

  Okrągłe stylizacje: Upięcie

  Pełen luz: Plecione, upinane czy wiązane w kucyk – długie włosy świetnie pasują do okrągłego kształtu twarzy. Miękko układające się pasma zarysowują jej kontur. Piękna aktorka Kat Dennings upina jednak swoje loki. Nasza wskazówka: pojedyncze, luźne pasma, układające się wokół twarzy i przełamują jej okrągłą linię. 

  Fünf Frisuren für runde Gesichter

  © Getty Images  

  Okrągłe stylizacje: Przedziałek

  Bezpiecznie wyjście: Piosenkarka Mariah Carey jest kolejną mistrzynią krągłych linii. Tym razem wybrała głęboko osadzony z boku przedziałek. Asymetria nadaje jej wyglądowi zgrabnego looku. Wskazówka: Susząc włosy wywijaj pasma na zewnątrz, co nada fryzurze eleganckiego wyglądu.