PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Wydłużamy grzywkę

Wydłużamy grzywkę
Heidi Klum dobrze zna zarówno krótką jak i długą wersję grzywki
© Getty Images

Czy myśl o odrastaniu grzywki napawa Cię niepokojem, a nawet przyprawia o ból głowy? Całkiem niepotrzebnie! Odrastająca grzywka to jedna z części, którą można układać na najwięcej sposobów. Kilka trików, sprawnych ruchów ręką i z łatwością stworzysz naturalną, kobiecą rockową czy jakąkolwiek inną stylizację. Ekspertką w stylizacji grzywki jest Heidi Klum.

 • Wydaje Ci się, że grzywka odrasta znacznie szybciej niż reszta włosów. Ledwie zdążysz ją podciąć, już zaczyna przesłaniać Ci oczy. Obcięcie grzywki jest proste, ale męczy konieczność ciągłego wykonywania tej czynności. Może postawisz na alternatywę i odważysz się ją zapuścić? Idąc za przykładem Heidi Klum, przejdziesz przez fazę transformacji bezboleśnie. Światowej słaby modelka zdradzi Ci kilka trików stylizacyjnych. Zdziwisz się, jakie to proste!

 • Odrastająca grzywka: akcesoria

 • Growing out Fringes
  Praktyczne dodatki: Heidi Klum wykorzystuje spinkę jako ciekawy element stylizacji, która odsłania jednocześnie twarz.
  © Getty Images

  Etap 1.

  Gdy grzywka przekroczy poziom rzęs wymaga spięcia, dobrze sięgnąć po pomoc spinek. Zdobione kamieniami lub elementami florystycznymi, mogą stanowić ciekawy akcent podkreślający stylizację lub Twój własny nastrój. Cienkimi wsuwakmi możesz upiąć grzywkę do tyłu. Pamiętaj, wsuwek nigdy za wiele! Wybierając te w kolorze włosów, sprawisz, że będą ledwie zauważalne. Latem równie popularne są także opaski, które świetnie wyglądają przy upięciach, kokach i kucykach. Pod opaską bez problemu schowasz końce grzywki.


 • Wskazówka
  : Pojedyncze pasma włosów mogą swobodnie opadać na czoło, nadając stylizacji delikatny, codzienny charakter. Na specjalne okazje krótkie grzywki można dodatkowo utrwalić żelem.

 • Odrastająca grzywka: przedziałek z boku

 • Growing out Fringes
  Elegancki, naturalny czy rockowy – Heidi klum układa grzywkę na bok na wiele sposobów
  © Getty Images

  Etap 2.

  Czy już grzywka przesłania Ci cały świat? Ułóż ją na bok! Możesz dodatkowo przedzielić wilgotne włosy z boku i przeczesywać grzywkę szczotką w trakcie suszenia. Lubisz naturalny styl? Nic prostszego! Po prostu ułóż włosy na bok, nałóż na nie nieco wosku i formuj lekkie fale. Styl rockowy stworzysz, zaplatając grzywkę u nasady i układając pozostałe włosy przed ramieniem.


 • Wskazówka: Pianka jest doskonałym  środkiem, który ułatwi stylizowanie i utrwali efekt na dłużej.

 • Odrastająca grzywka: przedziałek po środku

 • Growing out Fringes
  Linia brzegowa: Heidi Klum żegna się z grzywką przedziałkiem po środku
  © Getty Images

  Etap 3.

  Ostatnia prosta: Twoja krótka grzywka sprzed kilku tygodni, dziś jest po prostu kolejną partią cieniowanych włosów, który sięga niemal końca nosa? Przedziałek po środku to doskonałe rozwiązanie na ten moment. Polecamy wizytę u fryzjera, który dobierze odpowiednie proporcje. Po lekkim cieniowaniu włosy wyglądać będą delikatnie i staną się zadbane. Teraz możesz pożegnać swoją starą grzywkę!


 • Wskazówka
  : Cieniowanie będzie wyglądać bardzo dobrze, gdy dodasz włosom objętości. Pomoże w tym puder dodający objętości, który w szybki i prosty sposób pozwala uzyskać naprawdę spektakularny efekt.