PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Proste sposoby na mocne włosy

Proste sposoby na mocne włosy
Zdrowe, mocne I świeżo wyglądające włosy, każdej kobiecie dodają piękna. Pokazujemy jak pozyskać ten zasób.
© Fotolia

Zdrowo wyglądające, mocne włosy nie są odległym marzeniem. Dzielimy się sprawdzonymi i przetestowanymi sposobami na wzmacnianie włosów. Proste wskazówki i porady pozwolą nadać włosom wymarzoną siłę.

 • Wygląd włosów często odzwierciedla to jak się czujemy. Ale i odwrotne stwierdzenie okazuje się prawdziwe. Zaniedbana fryzura niekoniecznie przysparza nas o falę optymizmu. Na szczęście istnieją proste sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów. Nieco pielęgnacji i kilka prostych trików sprawi, ze włosy nabiorą połysku i staną się mocne.

 • Wzmacnianie włosów - pielęgnacja i stylizacja

  Włosy wzmocnią się, jeżeli dobierzesz kosmetyki do Twojego rodzaju włosów i będziesz stosować łagodne zabiegi stylizacyjne. W miarę jak struktura Twoich włosów będzie się poprawiać, Twoje włosy staną się bardziej sprężyste i zwiększa optycznie swoją objętość.

  Mycie włosów: Wybierz szampon wzmacniający włosy i odbudowujący zniszczone fragmenty ich struktury. Zapobiegnie to łamaniu włosów i pozwoli uzyskać ich zdrowy wygląd.

  Więcej nie zawsze znaczy lepiej: Zarówno szampon jak i pozostałe produkty pielęgnacyjne stosuj w odpowiednich ilościach. Zbyt duża ilość kosmetyków obciąży włosy i zniweczy wszelkie wysiłki stylizacyjne.

  Suszenie: Suszenie włosów zacznij od średniej temperatury. Nie susz ich do końca. Niewielką ilość pianki do stylizacji nałóż na włosy, gdy są jeszcze mokre i dopiero wtedy wysusz je do końca suszarką. Włosy nabiorą objętości i staną się bardziej sprężyste, jeżeli podczas suszenia używać będziesz szczotki szkieletowej, którą podnosić będziesz kolejne pasma.

  Czego unikać: Nigdy nie pocieraj włosów ręcznikiem. W ten sposób możesz uszkodzić zewnętrzną powierzchnię włosów.

  Stylizacja: Dla nadania włosom objętości i sprężystości używaj produktów zwiększających objętość. Lekkie spraye z efektem push-up podobnie jak puder dodający objętości doskonale się w tym wypadku sprawdzą. Suchy szampon jest szybkim i łatwym sposobem na stylizację, usunięcie resztek sebum z powierzchni włosów i skóry głowy. Zapewnia także fryzurze odpowiednią objętość. 

  Lakier do włosów: Używając lakieru do włosów, aplikuj go na kolejne pasma włosów od spodu. Po zakończeniu stylizacji, utrwal fryzurę, aplikując niewielką ilość lakieru na zewnętrzną warstwę włosów.

 • Wzmacnianie włosów - stylizacja

  Odpowiednie cięcie znacznie zmienia wygląd włosów, zwiększając optycznie ich objętość i sprawiając, ze wyglądają na mocniejsze. Cieniowane i delikatne cięcia z grzywką również dodają fryzurze objętości.

  Końce włosów podcinaj regularnie. Unikniesz w ten sposób rozdwajania końcówek I łamania włosów. W efekcie włosy będą wyglądać zdrowiej i silniej.