PL_SK_Professionel_Link_160x31
Regeneracja

Pielęgnacja włosów przetłuszczonych u nasady i suchych na końcach

Pielęgnacja włosów przetłuszczonych u nasady i suchych na końcach
Włosy przetłuszczające się u nasady i suche na końcach wymagają odpowiedniej pielęgnacji.
© Fotolia.com

Włosy przetłuszczające się u nasady wymagają częstego myci.. Jednak suche końcówki sprawiają, że częsta pielęgnacja może okazać się błędnym rozwiązaniem. Najlepszą metodą na włosy mieszane jest wybór właściwych kosmetyków, takich, które oczyszczają włosy i jednocześnie pielęgnują ich końce.

  • Większość kobiet, które mają długie włosy doskonale zna problem przetłuszczających się  u nasady pasm i suchych końcówek. Włosy blisko skóry głowy wymagają częstego mycia, które sprawia, że końce stają się jeszcze bardziej łamliwe i suche. Nowe produkty pielęgnacyjne przynoszą koniec takiemu stanowi rzeczy.

  • Sposób na czyste włosy i miękkie końcówki

    “Problem  właściwie zdefiniowany jest w połowie rozwiązany” (Charles Kettering, inżynier, wynalazca). Współczesne sposoby na pielęgnację włosów przynoszą rozwiązania kobietom, które mają mieszany rodzaj włosów (przetłuszczające u nasady i suche na końcach). Polecamy Wam dwie strategie:

    1. Możesz stosować szampon, który oczyszcza włosy u nasady i pielęgnuje ich końce. Specjalne szampony oczyszczają skórę głowy, a substancje odżywcze w nich zawarte takie jak proteiny zapewniają intensywną pielęgnację. Po płukaniu włosy stają się gładkie, miękkie i łatwe w układaniu.

    2. Drugi sposób wymaga stosowania odżywki, która dodatkowo pozwala usunąć nadmiar substancji natłuszczających (serum) z powierzchni skóry głowy, co pozwala osiągnąć dwa cele za jednym razem. Skóra głowy pozostaje czysta i świeża, a końce włosów miękkie i gładkie. Oczyszczenie nadmiernie przetłuszczonej skóry głowy i pielęgnację zniszczonych końcówek można osiągnąć aplikując jeden odpowiednio dobrany produkt.

    Zdarzają się i takie dni, gdy na mycie włosów brakuje po prostu czasu. W takim przypadku rozwiązaniem będzie użycie szamponu do mycia na sucho.  Taki szampon wystarczy rozpylić u nasady włosów i delikatnie wetrzeć za pomocą ręcznika. Szampon po chwili można wyczesać i układać fryzurę.