PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Klasyczne fryzury dla mężczyzn

Klasyczne fryzury dla mężczyzn
Amerykański zawodnik Robbie Rogers prezentuje się dobrze zarówno na boisku jak i poza nim. Na zdjęciu nosi brodę i quiff. Szary garnitur w dużą kratę oraz bordowy krawat utrzymują formalny styl ubrania.
© Getty Images

Uroczystości i okazje specjalne często zobowiązują do zachowania formalnego stylu. Mężczyźni mają w tej sytuacji ułatwione zadanie – elegancka marynarka i ciemny garnitur  są obowiązkowym wymogiem. Odpowiednio dobrana fryzura może nadać formalnej stylizacji wyjątkowy charakter.

 • Dobór stroju do wydarzenia jest często kwestią szacunku dla gospodarza czy rangi  wydarzenia. W przypadku męskich stylizacji sztuka ta opierała się zawsze na dostosowaniu do oficjalnych wymogów i starannej pielęgnacji. Dzisiaj perfekcjonizm nie jest już jedynym wymogiem i kryterium. Liczą się także smak, dobry gust i adekwatność zestawień. Włosy nie mogą być zbyt zmierzwione, zarost nadmiernie zaniedbany, a wszystkie guziki powinny być zapięte. W naszej galerii zdjęć pokazujemy współczesnych mężczyzn o wyglądzie gentelmanów.

 • Fotogaleria: klasyczne męskie stylizacje

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: przedziałek z boku

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: przedziałek z boku

  Smoking i krótkie włosy z przedziałkiem z boku to z całą pewnością dobre zestawienie. Jak pokazuje Channing Tatum, to połączenie tworzy idealną całość. Efekt? Dżenetelmen w każdym calu!

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Wet look

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Wet look

  Leonardo DiCaprio nosi klasyczny garnitur, który nigdy nie wychodzi z mody. Stylizację dopełnił fryzurą ułożoną blisko głowy za pomocą żelu. Efekt formalnego wyglądu można przełamać zadbanym designerskim zarostem.

  Wskazówka: Użycie lakieru pozwoli utrzymać na miejscu każde pasmo.

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Zmierzwiony quiff

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Zmierzwiony quiff

  James Righton, muzyk Klaxons, nosi elegancką koszulę i muszkę. Jak przystało na szalonego artystę, przelamuje klasyczną konwencję stylizacją fryzury. Taką stylizację można urozmaicać stosując krawat lub muszkę.

  Wskazówka: Stosując lakier do włosów uzyskasz efekt uwodzicielskiego połysku.

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Perfekcyjny quiff

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Perfekcyjny quiff

  Robert Downey Jr nosi trzyrzędowy garnitur i czarny krawat. Grube lśniące włosy zaczesał do tyłu. Mocnym akcentem jest charakterystyczna broda, która stanowi doskonałe uzupełnienie modowych stylizacji aktora. Zarost, okulary i kamizelka tworzą elegancki look.

  Wskazówka: Żel nadaje włosom efekt stylizacyjny i pozwala utrzymać kształt fryzury.

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Rekrut

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: Rekrut

  Dayo Okeniyji postawił na krótkie cięcie. Włosy po bokach są nieco krótsze niż wierzchnia warstwa. W 2015 cięcie w stylu rekruta spełnia wszelkie kanony stylowego wyglądu. Idealna propozycja dla sportowców.

  Koszula w kratę w zestawieniu z garniturem pozwalana uzyskać ciekawy efekt kolorystyczny.

  Wskazówka: Tuż przed ważnym wydarzeniem czy uroczystością warto przystrzyc włosy.

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: fale

  © Getty Images  

  Klasyczne fryzury dla mężczyzn: fale

  Ben Feldman pojawił się na uroczystości rozdania nagród w granatowym garniturze, koszuli, krawacie i swetrze w literę V. Włosy zaczesał do tyłu, nadając fryzurze niezobowiązujący kształt. To dobry pomysł na stylizację do biura.

  Sweter w literę V może z powodzeniem zastąpić kamizelkę.

  Wskazówka: Wosk nadaje włosom połysk i zachowuje naturalny ruch włosów.

 • Meżczyzna stylowy to mężczyzna odważny

  Spotkania biznesowe, uroczyste kolacje, wesela czy wernisaże to okazje, które wymagają formalnego stroju. Obowiązująca kolorystyka to czerń i granat. Smoking zakładany jest tylko, gdy na zaproszeniu pojawia się stosowna informacja.

  Bycie stylowym nie wyklucza jednak wplatania w ubiór i fryzurę nowoczesnych elementów czy dodatków. Kolorowy krawat, trymowana broda czy quiff to dobre propozycje, które można wykorzystać przy klasycznych stylizacjach. Potrzebna jest jedynie odwaga by przełamywać konwenanse i nadać tradycji nową barwę.