PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Męskie fryzury: najlepsze stylizacje i wskazówki ich wykonania

Męskie fryzury
Aktor Brian Geraghty nosi krótką fryzurę ze zdefiniowanymi, wyciągniętymi w górę pasmami (po lewej). DJ i producent Guy Gerber w naturalnie układających się lokach (po prawej)
© Getty Images

Choć mężczyźni mają nieco ograniczone możliwości w zakresie doboru cięć i kolorów, mogą wyrażać swoją osobowość stylizacją włosów, dobierać uczesanie stosowanie do okazji, eksperymentować z cięciami i rozwiązywać różne problemy związane z pielęgnacją włosów.

 • Najlepsze męskie fryzury

 • Męskie fryzury: Brytyjski skoczek Tom Daley
  Brytyjski skoczek Tom Daley w krótkiej fryzurze z dłuższą warstwą wierzchnią
  © Getty Images

  Paleta męskich stylizacji jest niezwykle bogata, a uczesanie  można dopasować do rodzaju włosów i osobowości mężczyzny. Krótkie cięcie, krótko po bokach z długim końskim ogonem czy sięgający ramion shag? Wybór różnych cięć i długości jest tak szeroki, że pozwala na całkowitą swobodę eksperymentowania i zmianę uczesań. Gdy włosy zaczynają odrastać, można pomyśleć o ich zapuszczeniu lub je zgolić i zacząć wszystko od początku. Kiedy mężczyzna znajdzie już swoją fryzurę, będzie zawsze do niej wracać, a pozostanie jej wierny tak długo, ażna horyzoncie nie pojawi się nowa propozycja stylizacji.

 • Najlepsze fryzury dla mężczyzn

 • Męskie fryzury: Robert Downey Jr.
  Włosy, okulary, zarost – od Roberta Downey Jr. można się wiele nauczyć
  © Getty Images

  Cięcie to zaledwie początek albo podstawa fryzury. Prawdziwy charakter nadaje odpowiednia stylizacja. Formalna fryzura czesana z pomocą żelu czy bardziej swobodny styl? Włosy układające się naturalnie czy tworzące quiff z dala od twarzy? Czy poza włosami, kreując własny wizerunek warto wykorzystać także zarost? Wąsy, broda, bródka muszkietera – tutaj także kryje się szeroki wachlarz możliwości.

 • Mężczyźni i kolor włosów

 • Męskie fryzury: Michael Fassbender & George Clooney
  Przykłady dobrych stylizacji: Michael Fassbender (po lewej) dla rudych, George Clooney (po prawej) dla siwiejących

  W odróżnieniu od kobiet mężczyźni nie mają wielkiego pola do popisu w zakresie koloryzacji. Mimio to także ON może zamieniać kolor włosów. W męskiej koloryzacji najpopularniejszym kolorem jest blond (najbardziej znanym przykładem jest skrzypek David Garret). Brąz i czerń mogą być używane, gdy pojawią się pierwsze siwe włosy. Jednak siwiejący celebryci jak George Clooney, dają mocny argument, że i w tym kolorze włosy mogą wyglądać atrakcyjnie, szczególnie gdy towarzyszy im dobre cięcie. Czerwony jest bardzo rzadkim kolorem włosów, ale przy dobrym cięciu i atrakcyjnym zaroście może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Gwiazdy takie jak Michael Fassbender doskonale to potwierdzają.

 • Na ratunek męskim włosom

 • Męskie fryzury: Luke Evans
  Aktor Luke Evans ma wysokie czoło i sięgające ramion włosy
  © Getty Images

  Dla wielu mężczyzn siwienie jest znacznie mniejszym problemem niż utrata włosów czy przerzedzanie. Cofająca się linia włosów może być wynikiem czynników genetycznych lub wynikać z zupełnie niezależnych od nas powodów. Dlatego trzeba z tym problemem po prostu żyć i odpowiednio dobierać do niego fryzurę. Dobra wiadomość jest taka, że zastosowanie kilku trików może zdecydowanie pomóc w ukryciu wysokiego czoła. Mężczyźni znacznie więcej uwagi poświęcają utracie włosów i przerzedzającej się linii włosów niż pojawieniu się łupieżu. Stosując odpowiednio dobraną pielęgnację, skóra głowy szybko odzyska stan równowagi.