PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Męsko uniesione

Męsko uniesione
Mężczyźni chcą sięgać wyżej, także w kwestii stylizacji. Widać to na przykładach takich sław jak Chris Colfer, Bruno Mars czy Nolan Gerard Funk
© Getty Images

Kształt fryzury oraz jej duża objętość przykuwają uwagę – tak reguła sprawdza się świetnie w przypadku fryzur, takich jak quiff. Pokazujemy różnorodne męskie stylizacje, podpatrujemy stylizacje gwiazd i radzimy jak je wykonać.

 • Zadziwiające, że quiff tak rzadko widywany jest na męskich głowach: ten styl wyróżnia się, przyciąga uwagę i dodaje optycznie wzrostu. Aby wykonać taką fryzurę niezbędne są nieco dłuższe włosy oraz odrobina odwagi.

 • Kto da więcej?

 • Męsko uniesione
  Goetz Alsmann i Andreas Gabalier – znak firmowy – quiff
  © Getty Images

  Najbardziej znanymi uwielbianym za swój styl gwiazdorem, który w ten sposób stylizował włosy był oczywiście Elvis. Ten wyrazisty styl dający ogromne możliwości kreatywnego uczesania spodobał się także współczesnych gwiazdom. : Uwielbiają go: amerykański piosenkarz Bruno Mars, austriacka gwiazda rocka Andreas Gabalier, młody amerykański aktor Chris Colfer ("Glee") czy Kanadyjczyk Nolan Gerard Funk ("X-Men 2", "Glee").

 • Sposoby stylizacji

  Quiff można stylizować na wiele sposobów, zależnie od długości włosów. Jest jednak pięć zasad, o których warto pamiętać:

  1. Jeżeli włosy po bokach są naprawdę krótkie, quiff będzie zdecydowanie dominującym elementem stylizacji.

  2. Można także zdecydować się na nieco łagodniejsze granice poszczególnych warstw włosów, co zniweluje widoczne różnice długości.

  3. Quiff można stylizować układając włosy rękoma.

  4. W przypadku tego uczesania nie ma konieczności ukrywania siwych włosów. Wręcz przeciwnie – sprawiają, że fryzura staje się jeszcze bardziej interesująca, zyskując jasne akcenty.

  5. Dodatkowym atutem uczesania będą lśniące włosy.

  Na tym koniec teorii: a więc jak stylizować quiff?

 • Niezbędne narzędzia

  Pianka dodająca objętości, suszarka, grzebień do tapirowania, żel do włosów lub wosk, lakier do włosów

 • Wskazówki stylizacyjne

  1. Na umyte włosy nałóż lakier dodając objętości i wysusz włosy na okrągłej szczotce, nawijając je od nasady po końce.

  2. Włosy natapiruj i unieś kolejno pasmo po paśmie używając do tego specjalnego grzebienia. Układaj delikatnie włosy do tyłu.

  3. Na dłonie nałóż niewielką ilość żelu lub wosku, rozetrzyj i stylizuj quiff. Pozostałą część włosów uczesz, nadając im pożądaną formę.

  4. Na koniec utrwal stylizację lakierem.