PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Stylizacja włosów żelem

Stylizacja włosów żelem
Muzyk Gavin Rossdale włosy na szczycie głowy wystylizował żelem. Poniżej linii uszu ukąłdają się swobodnie.
© Getty Images

Szykowne czy swobodne – fryzury ułożone z pomocą żelu sprawdzają się o każdej porze roku. Ale to latem sprawdzają się szczególnie dobrze. W naszej fotogalerii gwiazdy i modele pokazują jak nosić fryzury ułożone z pomocą żelu. Mamy także kilka wskazówek jak używać tego kosmetyku we właściwy sposób.

 • Nie ma chyba lepszego sposobu na szybkie i proste ułożenie włosów niż użycie żelu. Ten kosmetyk przyda się przy stylizacji długich włosów jak i krótkich fryzur.

 • Fryzury układane z pomocą żelu

 • Männerfrisuren mit Haargel
  Aktor Colin Farrell (po lewej) i Rupert Friend (po prawej) użyli żelu do stylizacji swoich fryzur. Ich stylizcaję dopełniają garnitury.
  © Getty Images

  Fryzury układane z pomocą żelu sprawdzają się o każdej porze roku, a szczególnie dobrze latem. Wilgoć żelu pozwala utrzymać włosy w nadanym im kształcie i nadaje połysk. Ten efekt przydaje się szczególnie, gdy chcesz mieć uporządkowaną i elegancką fryzurę.

  Ułożone z pomocą żelu fryzury pasują do eleganckich i casualowych strojów. Colin Farrell i Rupert Friend (zdjęcia po lewej) prezentują fryzury ułożone z pomocą żelu. Zmierzwiony look uzyskasz, układając włosy palcami. Większą strukturę i perfekcję nadasz fryzurze używając grzebienia. Te stylizacje wyglądają świetnie w połączeniu z garniturem i krawatem, ale także T-shirtem, jeansami i sportową marynarką.

 • Stylizacja włosów żelem
  Ci modele prezentują ułożone z pomocą żelu fryzury.
  © Getty Images

  Żel najczęściej używany jest do układania fryzur krótkich, by odsunąć włosy od twarzy lub zaczesywania dłuższych włosów do tyłu. Krótkie fryzury z dłuższą warstwą wierzchnią doskonale układa się z pomocą  żelu. Ten kosmetyk przydaje się także przy stylizacji precyzyjnych przedziałków. Można oczywiście skorzystać z pełnej opcji, czyli nałożenia żelu na całą powierzchnię włosów.

  Piosenkarz Gavin Rossdale prezentuje kolejną propozycję stylizacji. Nakłada żel na wierzchnią warstwę włosów lub zaczesuje do tyłu wiążąc w kok.

 • Stylizacje z pomocą żelu

 • Stylizacja włosów żelem
  Żel i wsuwki – pomocnicy w stylizacji
  © Getty Images

  Ważne jest aby używać żelu w odpowiedni sposób. Jeżeli chcesz aby włosy schły na powietrzu, żel możesz nałożyć na włosy gdy będą jeszcze wilgotne. Jeżeli chcesz suszyć je suszarką, nałóż je dopiero po wyschnięciu. Stosując żel, pamiętaj o zasadzie, że „mniej znaczy więcej”. Niewielką ilość żelu rozetrzyj w dłoniach i nałóż na włosy. Zawsze możesz go dołożyć, co jest łatwiejsze niż zmywanie nadmiaru.

 • Wskazówki stylizacyjne

  Jeżeli chcesz aby włosy były proste i gładkie, możesz użyć wsuwek. Wkładając chusteczkę między włosy a wsuwkę uchronisz włosy przed odkształceniem.

  Żele podobnie jak lakiery mają różną moc. Jeżeli chcesz mieć dość elastyczną fryzurę, wybieraj żele o słabej mocy utrwalającej. Większą moc wybierz , gdy chcesz utrzymać dłużej precyzyjny kształt fryzury.


 • Wnioski: 
  Przed użyciem żelu ustal czy chcesz mieć elastyczną czy gładko zaczesane włosy, które utrzymują nadany kształt. Teraz łatwiej będzie dokonać wyboru odpowiedniego kosmetyku.