PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Urok kapelusza

Urok kapelusza
Colin Farrell przykrył krótkie ciemne włosy z długa grzywką kaepluszem filcowym (trilby)
© Getty Images

Kapelusze, kaszkiety i czapki z daszkiem to najchętniej wybierane przez mężczyzn nakrycia głowy niezależnie od pory roku. Na zdjęciach pokazujemy jak noszą je gwiazdy.

 • Bez wątpienia to właśnie kapelusze i czapki są najmodniejszymi i najlepiej zauważanymi dodatkami do męskich stylizacji. Do każdego stroju można dobrać nakrycie głowy, podkreślając jej swobodny czy elegancki charakter. Wystarczy spojrzeć jak robią to Colin Farrell czy Ashton Kutcher. W naszej fotogalerii pokazujemy jak układać nawet długie włosy pod kapeluszem.

 • Wskazówki stylizacyjne

  Nie ma potrzeby nakrywania wszystkich włosów kapeluszem. Część z nich powinna być widoczna. Kilka wymykających się z boku czy z tyłu głowy, pasm wygląda atrakcyjnie. Są częścią stylizacji i dodają jej swobody a nawet nieco zmierzwionego charakteru (jak u Adriana Brody czy Roberta Redforda). Niektóre z nakryć głowy, takie jak to, noszone przez Colina Farrella, wymuszają natomiast gładkie zaczesanie włosów do tyłu.

  Jak nosić kapelusz lub czapkę -  to kolejne pytanie, na które odpowiedź określa charakter stylizacji. Czy filcowy kapelusz powinien być naciągnięty na przód głowy czy lekko do tyłu jak noszą je Tyrolczycy? Czy czapka z daszkiem wygląda lepiej noszona z boku? Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na takie pytania jest przymiarka przed lustrem. W ten sposób sprawdzisz co najlepiej pasuje do Twojej stylizacji.

  Nakrycia głowy mogą być także dobrym wsparciem dla mężczyzn z zakolami, które całkiem dobrze maskują. Ale Colin Farrell i Luke Evans wcale nie mają ochoty ich zakrywać.

  W naszej fotogalerii przedstawiamy zdjęcia gwiazd, noszących czapki i kapelusze. Może będą dla Was inspiracją.

 • Fotogaleria: Mężczyźni w kapeluszach

  Mężczyźni w kapeluszach: Adrien Brody

  © Getty Images  

  Mężczyźni w kapeluszach: Adrien Brody

  Amerykański aktor i producent Adrien Brody mierzy nieco powyżej 1,85 m. Z pewnością nie nosi więc kapelusza po to, by dodać sobie kilka centymetrów. Robi to dlatego, że kapelusz jest w jego stylu. Zwykły kapelusz staje się wyjątkowym dodatkiem do jego zmierzwionych włosów.  Całość stylizacji dopełniają cieniowane wyciągnięte pasma z boku twarzy.

  Mężczyźni w kapeluszach: Reeve Carney

  © Getty Images  

  Mężczyźni w kapeluszach: Reeve Carney

  Aktori twórca piosenek Reev Carney znany jest z musicalu Spider-Man. Na zdjęciu ze zmierzwioną grzywką wymykającą się spod kapelusza, wygląda jakby wybierał się właśnie na safari.

  Mężczyźni w kapeluszach: Lloyd

  © Getty Images  

  Mężczyźni w kapeluszach: Lloyd

  Piosenkarz R&B Lloyd nosi czerwoną czapkę z daszkiem, którą przykrywa krótkie włosy. Taka fryzura dobrze sprawdza się pod takim nakryciem głowy. Czapka nie zakrywa całkowicie włosów.

  Mężczyźni w kapeluszach: Luke Evans

  © Getty Images  

  Men Wearing Hats: Luke Evans

  Aktor Luke Evans nosi filcowy kapelusz ściągnięty w tył głowy, odsłaniając linię włosów nad czołem.

  Mężczyźni w kapeluszach: Ashton Kutcher

  © Getty Images  

  Mężczyźni w kapeluszach: Ashton Kutcher

  Aktor Ashton Kutcher uwielbia czapki z daszkiem. Nosi je zarówno na co dzień jak i na spotkania biznesowe. Jego przykład pokazuje, że to nakrycie głowy pasuje do każdego ubioru. Część włosów wymyka się spod czapki, którą mocno naciąga na czoło, zakrywając część twarzy.

  Mężczyźni w kapeluszach: Robert Redford

  © Getty Images  

  Mężczyźni w kapeluszach: Robert Redford

  Legenda Hollywood, Robert Redford już jakiś czas temu odkrył urok kaszkietu. Pasma lekko falujących włosów wymykają się spod tweedowego nakrycia głowy.