PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Wsuwki: modny dodatek

Wsuwki: modny dodatek
Projektant Zac Posen używa wsuwek nie tylko jako element podtrzymujący fryzurę, ale przede wszystkim, jako jej ozdoba.
© Getty Images

Nowy trend. Wsuwki wychodzą z ukrycia, coraz odważniej ukazując się na pierwszym planie. Zdobią fryzury niczym biżuteria, podkreślając kucyki i akcentując upięcia.

Stare dobre wsuwki. Każda je zna i posiada w swojej szufladzie. Zazwyczaj wiodły samotny żywot ukryte gdzieś pod upiętymi włosami. Te czasy są już za nami: Teraz witamy je w nowej odsłonie – złote, srebrne, metalizowane, a nawet neonowe. Stają się modowym dodatkiem do kreacji, małymi dziełami sztuki i elementem manifestu własnej indywidualności. W naszej fotogalerii, pokazujemy jak używać spinek dla uzyskania modnej stylizacji.  

 • Fotogaleria: Pięć najlepszych fryzur ze spinkami

  Wsuwki z półupięciem z tyłu

  © Getty Images  

  Wsuwki z półupięciem z tyłu

  Użyte do upięcia z tyłu wsuwki pozwalają uzyskać wyjątkowy efekt stylizacyjny (patrz propozycja Cushine Et Ochs). Do stworzenia tej kreacji potrzebne są spinki dopasowane do odcienia włosów. Proste włosy upinane są z tyłu, a wsuwki układane są równolegle od linii uszu. Im więcej wsuwek, tym trwalsza fryzura. Najlepsze w tej stylizacji jest to, że możesz wykonać ją samodzielnie, a spinki nie muszą układać się w precyzyjną, jednorodną linię. 

  Upięcie

  © Getty Images  

  Upięcie

  Nie bój się spinek: projektant Taoray Wang upina włosy eksponując długie wsuwki w kolorach kontrastujących z odcieniem włosów. Skrzyżowanie spinek zapewnia dodatkowy efekt stylizacyjny. Nowy, świeży pomysł na ujęcie klasycznej propozycji. 

  Bobby pins with ponytail

  © Getty Images  

  Wsuwki i kucyk

  Ładne i proste w wykonaniu.. Upiększenie kucyka nie jest zbyt wymagające, jednak daje wspaniały efekt. Ten look podpatrzyliśmy na włosach modelki Burce Bekrek ,za kulisami pokazu.. Projektant zaproponował wpinanie wsuwek parami i w odstępach. To naoczny dowód na to, że czasami mniej znaczy więcej. 

  Upięcie

  © Getty Images  

  Upięcie

  Mała rebelia? W gładko uczesanej fryzurze można całkiem nieźle namieszać upinając spinki. Projektant Zac Posen pokazuje jaki efekt można uzyskać upinając wsuwki w kontrastujących z odcieniem włosów kolorach. Co nadaje tej fryzurze charakter? Brak struktury! Ale tylko z tyłu głowy, nisko przy szyi. Pozostałe partie włosów pozostają gładkie. Ekscytująca klasyka!

  Wsuwki artystycznie

  © Getty Images  

  Wsuwki artystycznie

  Prawdziwie artystyczną propozycję przedstawia marka Maison Margiela. Włosy są naturalne i raczej gładko uczesane. Przełamują je wsuwki wpięte w kształt kół, które pokrywają całą powierzchnię głowy. Fenomenalny, przyciągający uwagę look. 

 • Dobrze wpięte – jak poprawnie używać wsuwek

   

  1. Większość osób używa wsuwek nieprawidłowo, wczepiając je gładką stroną od spodu. Tymczasem to karbowana powierzchnia powinna znaleźć się na dole.

  2. Upinając pojedyncze pasma lub grzywkę do tyłu, najlepiej zastosować wsuwki zarówno od góry, jak i od dołu.

  3. Jeżeli chcesz upiąć grube lub gęste włosy, jest pewien trik, który zapewni fryzurze optymalną trwałość. Krzyżuj dwie długie wsuwki upinając je od góry i od dołu.

  4. Używaj wsuwek, które mają plastikowe zakończenie. W przeciwnym razie narażasz włosy i skórę głowy na uszkodzenia.

  5. Dla uzyskania jeszcze większej trwałości fryzury, przed użyciem spryskaj wsuwki lakierem.