PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Od krótkich po długie

Od krótkich po długie
Gdy Agyness Deyn zaczynała karierę w modelingu, ujmowała publiczność krótkim pixie w odcieniu platynowego blondu. Teraz nosi dłuższą wersję boba w ciepłych odcieniach brązu.
© Getty Images

Obcięcie długich włosów trwa krótko i jest banalnie proste. Droga w odwrotną stronę wymaga już nieco więcej wysiłku. Cierpliwość i  umiejętności stylizacyjne są konieczne jeżeli chcesz przejść przez okres transformacji fryzury w godnym stylu. Z pewnością przydadzą Ci się odpowiednie narzędzia stylizacyjne i klika pomysłów. Agyness Deyn pokazuje, że nawet fryzury przejściowe mogą być kreatywne i stylowe.

 • Przełomową fryzurą w karierze Agyness Deyn okazało się pixie w odcieniu platynowego blondu. Ta fryzura z pewnością sprawiła, że Agyness została zauważona. Mało tego, podobne stylizacje zaczęto nazywać od jej imienia: „aggy”. Modelka uznała jednak, że nadszedł czas na zmianę uczesania. W końcu, te z modelek, które odnoszą sukcesy, muszą uosabiać także aktualne trendy. Dzięki swej cierpliwości i wyczuciu stylu udało się jej nie tylko zapuścić włosy, ale co ważniejsze, nadać styl fryzurom przejściowym. Teraz wygląda przepięknie nosząc dłuższą wersję boba.

  W naszej fotogalerii pokazujemy kolejne fryzury Agyness Deyn na jej drodze od pixie po dłuższą wersję boba.

 • Fotogaleria: fryzury przejściowe

  Starting Hairstyle: The Pixie Haircut

  © Getty Images  

  Fryzura początkowa: Pixie

  Pixie w odcieniu platynowy blond była przez wiele lat znakiem firmowym Agyness Deyn. W listopadzie 2007 lubiła jednak stylizacje punkowe i glamour, dlatego ułożyła włosy i zaczesała je w górę.

  Narzędzia potrzebne do stylizacji: Wosk umożliwi układanie włosów w dowolnym kierunku i nadawanie im wymarzonego kształtu.

  Übergangsfrisuren: Military Cut

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Krótko

  W maju 2010, Agyness Deyn obcięła swoją, już wtedy krótką fryzurę, jeszcze krócej. Dzięki temu wyglądała szykownie i intrygująco, a włosy nie odwracały uwagi od jej pięknych rysów twarzy.

  Transitional Hairstyles: The Iroquois-Inspired Haircut

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Inspiracje irokezem

  Agyness wróciła do naturalnego odcienia włosów w październiku 2010  - jedyny wyjątek stanowiły rozjaśnione końce. Potem, wzorując się na irokezach, włosy po bokach nosiła ścięte bardzo krótko, a znacznie dłuższe pasmo po środku głowy czesała nie ku górze, ale na czoło.

  Stylizacja: Niewielką ilość żelu do włosów rozetrzyj w dłoniach. Pasmo dłuższych włosów ułóż palcami do przodu na czoło.

  Transitional Hairstyles: The Eton Crop

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Grzecznie

  W marcu 2011, Agyness Deyn zaczęła zapuszczać także włosy po bokach, a powstałą w ten sposób fryzurę dopasowała do zróżnicowanej długości włosów.

  Na tym etapie bardzo przydatny może okazać się wosk.

  Transitional Hairstyles: The Page Boy Haircut

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Dłużej

  W listopadzie 2011 Agyness powróciła do platynowego odcienia blond. Włosy odrosły już na tyle, by stworzyć z nich nową fryzurę.  Dlatego z przodu głowy układała je przez szerokość czoła. Wystylizowane na gładko włosy z niesymetrycznym przedziałkiem wyglądały delikatnie i kobieco.

  Wskazówka: Lakier nabłyszczający podkreśla platynowy odcień włosów.

  Transitional Hairstyles: The Undone Bob

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Zmierzwiony bob

  Gdy włosy na dobre odrosły, Agyness Deyn ponownie zmieniła ich kolor. W krótkiej wersji układanego swobodnie boba połączyła złoty odcień blond z ciemnym odrostem.

  Stylizacja: Sól morską w sprayu nałóż na osuszone ręcznikiem włosy, a następnie rękoma nadaj im swobodny look.

  Transitional Hairstyles: The Long Bob

  © Getty Images  

  Fryzury przejściowe: Dłuższy bob

  We wrześniu 2012 włosy Agyness osiągnęły chyba zamierzoną długość, co podkreśla ten prosto ścięty, zaczesany do tyłu bob. Kolor włosów znów tworzą różne odcienie: od blond po brązy.

  Wskazówka: Niewielka ilość olejku do włosów doda im połysku.

 • Fryzury przejściowe: Wskazówki

  Agyness Deyn udało się z sukcesem uzyskać wymarzoną fryzurę - nosiła przez ten czas różne uczesania, zmieniała odcienie i długość włosów. Dzięki temu stylowo i bezboleśnie przeszła przez okres transformacji.  Narzędzia stylizacyjne takie jak wosk, żel, olejek z pewnością okażą się w tym czasie pomocne także dla Ciebie. Wsuwki, dodatki i spinki  będą podobnym ułatwieniem na drodze ku wymarzonej długości i pięknym dodatkiem stylizacyjnym.

 • Fryzury przejściowe: Cierpliwość, kreatywność i odpowiednia pielęgnacja

  Przeciętnie włosy rosną w ciągu miesiąca ok 1 cm, ale w zależności od ich indywidualnej natury, potrzeba ok. 12 miesięcy zanim pixie zmieni się w sięgającą ramion fryzurę. Na pewno tej transformacji sprzyjać będzie odpowiednia pielęgnacja. Pamiętajcie, że właściwie dobrane odżywki i masaż poprawiać będą dodatkowo kondycję włosów i skóry głowy.