PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Silikony i pielęgnacja włosów

Silikony i pielęgnacja włosów
Pielęgnujesz włosy produktami zawierającymi silikon czy tymi, które nie mają ich w swoich formułach? Aby właściwie dobrać produkt należy jednak zadać inne pytanie: jakie jest Twój rodzaj włosów?

Twój rodzaj włosów oraz efekt jaki chciałabyś osiągnąć są podstawowymi czynnikami decydującymi o tym, czy produkty z dodatkiem silikonu są dla Ciebie właściwe. Dowiedz się jak nadać połysk grubym szorstkim włosom czy objętość i trwałość włosom delikatnym.

  • Silikony są wysoce skutecznymi i cennymi składnikami kosmetyków do włosów jako środki do zadań specjalnych. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty z silikonem jak i pozbawione tych dodatków. To, które z nich powinnaś stosować zależy wyłącznie od rodzaju Twoich włosów i tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

  • Produkty do pielęgnacji włosów z dodatkiem silikonów – jedwabisty połysk

    Jedną z głównych korzyści, jakie dają produkty do pielęgnacji włosów z dodatkiem silikonów, jest możliwość tworzenia mikrofilmu wokół każdego pojedynczego włosa. Mając tego rodzaju ochronny płaszcz, włosy stają się bardziej lśniące i układają się gładko niczym jedwab,  tworząc szerokie, odbijające promienie słoneczne warstwy. Ten dodatek jest szczególnie korzystny dla włosów suchych oraz trudnych do ułożenia. Silikony pomagają także wzmocnić delikatne z natury włosy, intensyfikują ich połysk i ułatwiają układanie.

  • Produkty do pielęgnacji włosów bez silikonów – trwałość i objętość

    Dla włosów delikatnych, pozbawionych objętości, które nie są mocno zniszczone, najlepszym wyborem będą produkty pozbawione dodatku silikonów. Stosowanie takich preparatów pozwoli łatwiej ułożyć włosy i uzyskać pożądaną objętości stylizacji.

    Poszczególne partie włosów mogą wymagać różnych rodzajów pielęgnacji. W takim przypadku warto stosować odmienne produkty pielęgnacyjne u nasady i na końcach włosów. Na przykład na włosach zniszczonych w niewielkim stopniu u nasady możesz stosować pozbawioną silikonów piankę do włosów, a na końcach aplikować zawierającą silikony odżywkę.