PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Styl Dirndl - nowoczesny obwarzanek

Styl Dirndl - nowoczesny obwarzanek
Połączenie tradycji z nowoczesnością: korona pleciona z dodatkiem kolorowych wstążek to ciekawa wersja klasycznej fryzury
© Fairchild Archive

Zapraszamy na spotkanie z tradycyjnymi fryzurami w ich nowoczesnych wersjach. Nas zainspirował tradycyjny strój na Oktoberfest - bawarski styl Dirndl.

 • Warkocze, korony, obwarzanki - tradycyjne fryzury mają wiele oblicz. Jedynym elementem, którego nie można pominąć w przypadku tradycyjnej bawarskiej fryzury to właśnie warkocz. Może być precyzyjny, elegancki, luźno spleciony, kobiecy czy dziewczęcy; z dodatkami lub bez. Wszystko zależy od Ciebie! 

 • Fotogaleria: obwarzanki, korony

  Warkocz i przedziałek z boku

  © Fairchild Archive  

  Warkocz i przedziałek z boku

  Prosta stylizacja, ale robi wrażenie! Tradycyjny, luźno pleciony warkocz zestawiono z przedziałkiem z boku. Ten look wygląda szczególnie ładnie, gdy włosy układają się wzdłuż ramienia.

  Jak to zrobić: Na włosy nałóż niewielką ilość pianki. Przedziel włosy nisko z boku i przełóż przed ramieniem. Zacznij splot tuż przy szyi, a warkocz na końcu zwiąż gumką.  

  Splot z falami

  © Fairchild Archive  

  Splot z falami

  Nie wszystko musi być idealne - swobodnie ułożona grzywa z dwoma małymi warkoczykami, także wygląda atrakcyjnie. Delikatne fale dodają tej stylizacji prostoty.

  Jak to zrobić: Przedziel włosy po środku i skręć z lewej i prawej strony. Pasma zapleć zaczynając od linii włosów i przypnij wsuwkami. Końce włosów podkręć używając lokówki. Całość utrwal lakierem. 

  Sploty i chusta

  © Fairchild Archive  

  Sploty i chusta

  Kwiecista chusta idealnie pasuje do splotów. Pozwala też na wiele różnorodnych rozwiązań stylizacyjnych. Ten kobiecy dodatek będzie dobrze kontrastował zwłaszcza z męskimi elementami stroju.

  Jak to zrobić: Układaj włosy tak, jak chcesz. Złóż chustę w wąski pasek i owiń wokół głowy. Upnij ją wsuwakmi, co zapobiegnie zsuwaniu.  

  Sploty i opaska

  © Fairchild Archive  

  Sploty i opaska

  Ścisły warkocz i centralny przedziałek to klasyka sama w sobie. Opaska dodaje tu wyjątkowego stylu.

  Jak to zrobić: Stwórz idealny przedziałek na środku i wyprostuj włosy, by uzyskać pełną gładkość. Ułóż je teraz ponad ramieniem i spleć delikatnie. Teraz umieść opaskę, aby wykończyć tę stylizację. 

  Warkocz z kucykiem

  © Getty Images  

  Warkocz z kucykiem

  Warkocze to także romantyczny look. Zwykły kucyk z elementami splotu jest często niedoceniany, choć bardzo kobiecy.

  Jak to zrobić: Przedziel włosy z boku i zbierz z tyłu. Po jednej stronie wzdłuż linii włosów zapleć dobierany warkocz. Potem zbierz włosy w kucyk i zwiąż je przy wysokości szyi.

 • Obwarzanek z dodatkami

  Chcesz dobrze wyglądać, nie rezygnując jednocześnie z szalonej zabawy, śpiewów i tańców podczas Oktoberfest? Polecamy tradycyjny obwarzanek łączony z kolorowymi wstążkami.

 • Instrukcja krok po kroku:

  1. Włosy zaczesz do tyłu i podziel na dwa duże, równej grubości pasma.

  2. Obydwa zwiąż w kucyki.

  3. Dołącz do każdego z nich dwie kolorowe wstążki: umieść je na włosach przywiązane do gumki.

  4. Kucyki zapleć w warkocze, jednocześnie wplatając w nie wstążki.

  5. Warkocze ułóż na głowie niczym opaskę i upnij wsuwkami.

  6. Końce warkoczy ukryj pod splotem i na koniec utrwal lakierem.

 •  

  Wskazówka: Jeżeli masz zbyt krótkie włosy do stworzenia tej fryzury, nie martw się. Możesz spróbować je przedłużyć lub wypróbować tę stylizację podczas kolejnego Oktoberfest.

  Ta fryzura sprawdzi się świetnie także na festiwalach, imprezach, ślubach, randkach i wielu innych uroczystościach.