PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Warkocz francuski: wskazówki i stylizacje

Warkocz francuski
Ta modelka prezentuje bardzo klasyczny francuski splot. Warkocze ułożone do tyłu nadają fryzurze bardzo wyrafinowany styl.
© Getty Images

Warkocz francuski jest klasykiem, który często powraca w różnych formach. Choć perfekcyjne wykonanie wymaga nieco praktyki, efekt końcowy jest wynagradza wszelkie trudy. Krok po kroku pokazujemy jak najlepiej wykonać stylizację i prezentujemy jej różne oblicza.

 • Uwielbiamy francuskie warkocze we wszelkich odmianach. Wyglądają wyjątkowo i mogą być stylizowane na wiele sposobów. Francuskie warkocze zaplatane w jedno pasmo to najbardziej znana propozycja stylizacyjna, choć to nie jedyny sposób wykorzystania tego splotu (jak widać na wcześniejszym zdjęciu).

 • Warkocz francuski: wskazówki dla klasyka

 • 1. Na włosy nałóż piankę. Zaczesz pasma do tyłu, wydzielając sekcję na szczycie głowy. Następnie pasmo podziel na trzy części.

  2. Prawe pasmo przełóż przed środkowe, tak by prawe stało się środkowym.

  3. Lewe pasmo przełóż przed środkowy, tak by lewe stało się środkowym. To podstawa splotu francuskiego.

  4. Niewielkie pasmo z prawej strony głowy przełóż nad prawym kosmykiem i zapleć przed środkowym. W ten sposób prawe pasmo stanie się środkowym.

  5. Pasma z lewej strony przełóż nad lewym kosmykiem i zapleć.

  6. Powtarzaj krok 4 i 5 na całej długości włosów. Stylizację utrwal lakierem do włosów.

 • Francuski warkocz: cudowna odmienność

  Kiedy już opanujesz podstawy warkocza dobieranego, możesz eksperymentować z rozmaitymi wraiantami tego splotu. W naszej fotogalerii prezentujemy pięć różnych propozycji.

 • Fotogaleria: Francuski warkocz

  Francuski warkocz: klasyk

  © Getty Images  

  Francuski warkocz: klasyk

  Klasyka wcale nie oznacza prostoty, francuski warkocz przyciąga uwagę i zawsze wywołuje interesujący efekt. Wskazówki dotyczące wykonania tej fryzury umieściliśmy powyżej.

  Francuski warkocz: z akcentem

  © Getty Images  

  Francuski warkocz: z akcentem

  Francuski warkocz może podkręcić każdą stylizację. W tym przypadku, nieznacznych rozmiarów pasmo zaczesano do tyłu. Niewielkie fragmenty splotów nadają stylizacji frywolny charakter.

  Francuski warkocz: dziko

  © Getty Images  

  Francuski warkocz: dziko

  Splot? Nie do końca! Wierzchnią warstwę włosów odsuń na bok i spleć pasma z boku głowy, wzdłuż szyi. Wierzchnią warstwę włosów zaczesz do tyłu i pozwól by układały się z boku.

  Francuski warkocz: sztywno

  © Getty Images  

  Francuski warkocz: sztywno

  To nieco odmienna propozycja splotu francuskiego. Warkocz jest znacznie bardziej ściśnięty podczas zaplatania,  niemal sztywny i leży nieruchomo przed ramieniem. Warkocz zaczyna się tuż nad linią czoła.

  Francuski warkocz: zawijaniec

  © Getty Images  

  Francuski warkocz: zawijaniec

  Warkocz francuski może stać się prawdziwym dziełem sztuki, gdy zostanie upięty z tyłu głowy. Pasma włosów po obydwu stronach głowy zostały splecione i zaczesane do tyłu, a następnie upięte wsuwkami i utrwalone lakierem.