PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Fryzury dla matek i córek

Fryzury dla matek i córek
Kim Kardashian z mamą Kris Jenner: matka i córka wiedzą, że ciemny kolor włosów i proste fryzury dodają im uroku. Kris Jenner nosi krótkie włosy z grzywką, a jej córka Kim Kardashian często upina kosmyki, dzieląc je po środku głowy.
© Getty Images

Zastanawialiśmy się, czy znane matki i córki czeszą się podobnie, czy też młodsze pokolenie stara się wybierać własne ścieżki. W naszej fotogalerii możecie sprawdzić jak jest naprawdę. Czy matki inspirują córki do stylizacji?

 • Córka jak matka. Wiele córek słysząc to stwierdzenie z pewnością przewróci oczyma z dezaprobatą. Jednak często okazuje się ono prawdziwe i to nie tylko w odniesieniu do dziedziczonych cech, ale także stylu życia i wyglądu. Podobieństwo matek i córek jest często wprost zadziwiające. I jedne i drugie wybierają podobne fryzury, choć na pierwszy rzut oka wyglądają one całkowicie odmiennie. Ale już po bliższym przyjrzeniu się, dostrzec można znacznie więcej podobieństw niż różnic. Zatem kto kogo inspiruje?

 • Fryzury matek córek

  Na zdjęciu zarówno Kim Kardashian jak i jej matka Kris Jenner noszą ciemne włosy. Włosy Kim są długie, a jej mama wybrała krótkie cięcie. Fryzury nie mogłyby z pozoru być bardziej odmienne, jednak łączy je prostota, elegancja i styl.

  Na kolejnym zdjęciu Kelly Osbourne i jej mama Sharon prezentują fryzury w całkowicie odmiennych stylach i kolorach. Włosy Kelly mają kolor zbliżony do siwego z lawendowym odcieniem. Ciemne włosy Sharon przełamują z kolei czerwone tony. Znowu wydawać by się mogło, że obydwie wybrały całkowicie odmienne stylizacje, a jednak łączy je zamiłowanie do wyrazistych, przykuwających oko odcieni.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii matek i córek. Dopatrzyliśmy się jednej prawidłowości: mimo drobnych różnic, stare porzekadło nadal brzmi prawdziwie: córka jak matka!

 • Fotogaleria: fryzury gwiazdorskich matek i córek

  Fryzury matek i córek

  © Getty Images  

  Fryzury matek i córek

  Matka i córka Sharon i Kelly Osbourne mają podobne figury i rysy twarzy i noszą zbliżony rozmiar. Oczywiście różnica w uczesaniu i kolorze włosów jest ogromna. Mama nosi krótkie, ciemno czerwone włosy. Córka Kelly ścina włosy w stylu bob,na którym układa obszerne fale. Kolor jej włosów to siwiejący blond z lekką nutą lawendy. Style obydwu pań z pewnością bardzo się od siebie różnią.

     

  Fryzury matek i córek

  Georgia May Jagger i jej mama noszą długie, falujące włosy blond. Georgia May wybrała swobodny styl, a jej matka mocniej podkreśliła skręt fal i loków, układając je przed ramieniem. Gdyby córka wybrała stylizację matki, wyglądałaby znacznie poważniej. Z kolei matka wybierając stylizację córki, odmłodziłaby swój styl. Może nie byłby to zły pomysł. Mama z pewnością nie miałaby nic przeciwko, gdyby uznano jej córkę za siostrę.

  Fryzury matek i córek

  © Getty Images  

  Fryzury matek i córek

  Córka jak matka! Chyba nie można lepiej opisać wyglądu Kate Hudson i jej mamy Goldie Hawn. Włosy Goldie są nieco bardziej delikatne niż córki, ale ich stylizacje wyglądają niemal identycznie. Szczególnie podobne są kolor, długość i stylizacja włosów. Obydwie znalazły ten sam, pasujący im styl.

  Fryzury matek i córek

  © Getty Images  

  Fryzury matek i córek

  Te dwie panie z pewnością mogą uchodzić za siostry. Matka Maria Shriver i Katherine Schwarzenegger wybrały karmelowy odcień włosów. Maria Shriver gładko zaczesała włosy uzyskując efekt, który z powodzeniem pasowałby także jej córce. Katherine natomiast ułożyła na włosach fale. Gdyby ten styl wybrała jej mama, jej fryzura zyskałaby więcej energii.

  Fryzury matek i córek

  © Getty Images  

  Fryzury matek i córek

  Vanesse Redgrave od jej córki Joely Richardson dzieli wprawdzie 28 lat, ale łączy styl. Obydwie aktorki lubią naturalnie wyglądające klasyczne fryzury. Córka jak matka! Córka Joely Richardson może być spokojna o swój wygląd za kolejnych 30 lat – będzie taka jak jej mama!