PL_SK_Professionel_Link_160x31
Stylizacja

Stylizacja włosów średniej długości

Stylizacja włosów średniej długości
Freja Beha Erichson dla Valentino: sięgające ramion, cieniowane włosy i długa grzywka.
© Fairchild Archive

Złoty środek: Końce włosów swobodnie tańczą wokół ramion. W najnowszych trendach powracają średniej długości włosy, sięgające ramion. Jak je uczesać, by wyglądały zachwycająco? 

Długie czy krótkie? Rozwiązanie leży pośrodku. Trendseterzy znowu wybierają średniej długości włosy, które dają im więcej możliwości do stylizowania. Cieniowane czy cięte w jednej linii – gdy decydujesz się na średnią długość, wybór zależy w zasadzie od rodzaju Twoich włosów. Radzimy co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie! 

 • Średnia długość grubych włosów

  Przetestuj cieniowanie (jak na zdjęciu powyżej). Włosy o zróżnicowanej długości optycznie zmniejszą ciężar fryzury, sprawiając, że końcówki będą ładnie układać się na ramionach. Cieniowanie powinno tworzyć  harmonijna linię. Dodatkowa wskazówka: długa grzywka nadaje fryzurze charakterystyczny, zadziorny styl. 

 • Średnia długość delikatnych włosów

 • Stylizacja włosów średniej długości
  Słodko: średniej długości lekko falujące włosy z grzywką

  Geometryczna fryzura doskonale prezentuje się na delikatnych włosach o średniej długości. Ta stylizacja daje wiele możliwości Można eksperymentować z grzywką (patrz zdjęcie po lewej na górze). Należy unikać postrzępionych końców. Proste cięcie nadaje fryzurze strukturę i objętość. 

  Wskazówka stylizacyjna: Lekkie fale nadają uczesaniu dodatkową objętość. 

  Więcej propozycji znajdziesz w naszej fotogalerii: 

 • Galeria: Stylizacja włosów średniej długości

  Włosy średniej długości: z gumką

  © Getty Images  

  Włosy średniej długości: z gumką

  Modny powrót: Delikatne i wysoko związane kucyki, z których włosy swobodnie opadają na ramiona, powracają.

  Jak to zrobić? Zbierz wierzchnią warstwę włosów i zwiąż gumką w węzeł lub kucyk. Wyciągnij kilka pasm z przodu – hipsterska fryzura w stylu lat 80' gotowa!

  Włosy średniej długości: częściowo upięte

  © indigitalimages.com  

  Włosy średniej długości: gładki kucyk

  Najlepsze w średniej długości włosach jest to, że są łatwe do ułożenia. Gładko ułożony kucyk, przylegający ściśle do szyi, to nowy akcent stylizacji.

  Jak to zrobić: Niewielką ilość żelu rozprowadź w dłoniach i nałóż na suche włosy.

  Następnie rozczesz. Włosy zbierz nisko w kucyk, wyciągnij pasmo i owiń je wokół gumki, końce zabezpieczając wsuwkami. Na koniec utrwal lakierem i wysusz delikatnie, zachowując efekt mokrych włosów.

  Włosy średniej długości: częściowo upięte

  © Getty Images  

  Włosy średniej długości: częściowo upięte

  Włosy częściowo upięte z tyłu głowy i precyzyjne proste cięcie – to bardzo seksowna propozycja.

  Jak to zrobić: Rozprowadź pianę na włosach i wysusz pasma odsuwając je od twarzy. Niewielką ilość żelu rozprowadź w dłoniach i wygładź włosy do tyłu przy linii włosów. Na koniec utrwal lakierem.

  Włosy średniej długości: w stylu retro

  © indigitalimages.com  

  Włosy średniej długości: w stylu retro

  Zawsze działa: Włosy uniesione w górę na wzór stylizacji z lat 60’. W wersji retro fryzury mają objętość, krótki przedziałek i delikatne fale.

  Jak to zrobić: Przednią sekcję włosów upnij z boku klipsem. Na pozostałe pasma nałóż puder do stylizacji. Wierzchnią warstwę natapiruj lekko z tyłu, zbierz i upnij z tyłu głowy spinką. Pasma przypięte z boku wyprostuj prostownicą, wykonaj mały przedziałek i upnij z boku głowy za uchem. Utrwal lakierem i gotowe!

  Włosy średniej długości: przedziałek

  © indigitalimages.com  

  Włosy średniej długości: przedziałek

  Przedziałek dodaje piękna. Zrobiony z boku, wystylizowany olejkiem sprawia, że swobodnie ułożone, zmierzwione włosy wyglądają bardzo stylowo.

  Jak to zrobić: Puder do stylizacji nałóż na włosy, tworząc swobodny look. Wykonaj przedziałek z boku i używając do tego olejku, wygładź pasma wzdłuż linii włosów, aż do linii oczu. Włosy załóż za uszami, pozwalając kliku pasmom układać się swobodnie.

 • Włosy średniej długości: Bob

 • Stylizacja włosów średniej długości
  Niezniszczalny Modny Bob na włosach, układających się w delikatne fale zwany Wob
  © Getty Images

  Niezależnie od struktury Twoich włosów, średniej długości włosy możesz stylizować w modny Wob – czyli bob wykonany na układających się w fale włosach. Jeśli masz ochotę na drobną zmianę długości, loki uniosą włosy, znacznie skracając ich długość. 

  Stylista gwiazd Armin Morbach pokaże jak układać naturalnie wyglądające loki:

 • Film: Jak stylizować naturalnie wyglądające loki